Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

po 1. jaki litraż akwarium?

po 2. welonki w połączeniu z mieczykami bystrzykami i gupikami to zły pomysł, welonki są zimnowodne a reszta nie...

po 3. zarówno mieczyki, molinezje i bystrzyki są rybkami stadnymi, powinny być w ławicy, około 4-5 sztuk

po 4. piszesz że kupiłeś 4 gupiki, domyślam się, że dwie parki... rybki te trzyma się w haremach (1 samiec na 2 samice)

po 5. napisz nam co masz w tym akwarium jakie dekoracje, roślinki, oświetlenie, temperaturę i jaki sprzęt (filtr itd)

no i najważniejsze, co rozumiesz poprzez sformułowanie:

 

gdy 2 raz wymieniłem wodę

wymieniłeś całkowicie wodę w akwarium i nalałeś do niego taką zwykłą, prosto z kranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. 63l

po 2. ale wszystko było dobrze dopóki nie kupiłem tych gupików

po 4. jestem słabo rozeznany w tych sprawach i nie wiem czy ta sa samce czy samice :/

po 5. w akwarium mam same sztuczne rośliny , grzałka 200w AT - 280 , filtr : HJ - 611B SUNSUN 220 - 240V MOC 6W 450L/h , temperatura 20 - 25 stopni.

 

Wodę wziąłem ze źródełka i ją podgrzałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodem może być ta woda, mogły się w niej znajdować jakieś pierwotniaki, albo inne dziwne bakterie.

Gdyby gupiki były chore, to ryby by się dziwnie zachowywały, miały jakieś zmiany na skórze, albo były ospałe ale nie zdechłyby od razu.

Po tym co piszesz i co masz w akwarium widzę, że czeka Cię jeszcze długa droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej ilości welonów w 63L to chyba nic dziwnego...

 

Ja na Twoim miejscu oddałabym wszystkie rybki (a przynajmniej welony) i założyła akwarium od nowa, tak jak powinno się to robić, bez wody ze źródełka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...