Skocz do zawartości

[240L] Roślinne, narazie początki roślinnego


Szwedzik10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dawno nie było mnie na forum, z tego względu iż nie miałem akwarium... Przeprowadziłem się i w końcu miałem czas na postawienie nowego baniaka... Na początku miało być BW, ale kupiłem je jako akwarium roślinne i wolałem to rozkręcić :)

 

Akwarium- 240l [ 120 x 50h x 40 ]

szyba- 12mm.

oświeltenie - 144W zwykłe t8 z castoramy, ale będę wymieniał na akwarystyczne jak pojawi się kasa.

filtracja- Hanza HW 303B, 1400L/h, filtry są stosunkowo nowe, więc był tańszy i postanowiłem zaryzykować i się opłaciło, bo filtr sprawdza się dobrze.

Ogrzewanie - jakaś grzałka 100W, wystarcza jak narazie...

podłoże - żwirek dla roślin, nawet nie wiem jakie bo dostałem w zestawie, piasek kwarcowy, kolki gliniano- torfowe

tło - bordowe

dekoracje - dwa korzenie, które znalazłem w lesie ( liściastym ), dwa kokosy, na których rośnie mech

nawożenie - dzisiaj mi przyszła butla CO2 ( 6kg ), więc jeszcze tylko reduktor i dyfuzor, Co do nawożenia mikro i makro to nie jestem pewny co dać, więc proszę o propozycje. Myślałem nad Złotą Symfonią, ale nie wiem czego mi będzie brakowało, więc ewentualnie swój nawóz sobie zrobie, jak będzie widać czego potrzba w akwarium.

Rośliny - no to więc, nie wszystki znam ( nie znam np. jest na prawym rogu akwarium )

- mały heniek

- duży heniek

- glosia

- pelia

- blyxa

- rotala wallichi

- rotala indica

- wywłócznik czerwony

- Lysimachia nummularia

- nurzaniec

- Hygrophila polysperma Rosanervig

- x-moss

- mini taiwan moss

- phoenix moss

- willow moss

- Shinnersia rivularis

- erect moss

- didiplis diandra

- Heterantera paskowana

- rzęsa wodna

- wgłębka

Ryby i planowane ryby

narazie mam tylko

- 2x grubowarg syjamski, będzie 5

- chciałbym 30szt. tęczanki filigranowej

- oraz chciałbym jeszcze dostać 20szt. razbora galaxy i otosek razy 10szt.

- posiama jeszcze krewetki Red Cherry i babaulti ( niedługo ich nie będzie )

- z krewetek chciałmym mieć jeszcze Blue Tiger

post-601-13685161445469_thumb.jpg

post-601-13685161445784_thumb.jpg

post-601-13685161446049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że mam jeden problem co do tęczanek ...

Nigdzie ich nie mogę znaleźć, będę je musiał zamawiać :( ale czego nie robi sie dla akwarystyki :)

Kurcze, zauważyłem w akwarium, dużą ilość nitek, plamki na Heteranterze paskowatej oraz blaknięcie wywłócznika czerwonego... Czego to może być niedobór, albo nadmiar :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mała aktualizacja :

Doszła butla 6kg + reduktor i inne. No i w końcu można nawozić. Brakuje mi teraz nawożenia mikro i makro, będę chciał nawozić metodą EI :)

Do akwarium doszły 3 przedstawicielki gatunku tęczanki filigranowej :) tj. 1 samiec i 2 samice ( zobaczyłem w zoonatura w Opolu i nie mogłem się powstrzymać :P ),

otosek, razborka galaxy ( były ostatnie, to wziąłem żeby się tam nie męczyły ) do tego kupiłem jeszcze 2 kosiarki ( są już 4 ). Doszła jeszcze Kabomba i dojdzie żabienica czterożebrowa no i staram się o sitowie, ale jakoś marnie mi to wychodzi :(

post-601-13685161678743_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...