Skocz do zawartości

Obsada i rośliny do 54l.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 54l akwarium, w którym do dnia dzisiejszego pływała welonka (proszę o wybaczenie...). Dzisiaj oto została ona uśpiona (tak, uśpiona), gdyż była chora. Mniejsza o to. Akwarium aktualnie stoi puste i chciałabym wprowadzić do niego jakieś małe rybki. Na pewno chciałabym neony inessa i gupiki, lecz niestety nie wiem, w jakiej ilości. Oprócz tego chciałabym jakieś ładne rybki na dno (albo może krewetki?). O roślinach nie mam zielonego pojęcia, gdyż mając welonkę, zjadała ona wszystkie rośliny, o których i tak prawie nic nie wiedziałam, kupując je (proszę o wybaczenie po raz drugi...). Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiednich roślin i rybek do takiego akwarium:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam akwarium 54l. Proponowana obsada dla Ciebie to:

8-10 neon inessa

3 samice i 1 samiec gupika

na dno: kilka kirysków, lub oczywiście krewetki byłyby świetne;)

możesz również dokupić sobie jednego ślimaka Helena - jest świetny w walce z glonami i nie mnoży się tak jak inne (jest rozdzielnopłciowy)

hmm...co do roślin to tutaj ciężko jest mi doradzić, gdyż sama mam małe doświadczenie, ale na pewno ktoś się wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już zakładać nowego tematu, a mam jeszcze jedno pytanie. Czy robiąc restart w akwarium i zostawiając trochę "starej" wody po dolaniu "nowej" (czyli czystej) mogę zaraz na drugi dzień wpuścić nowe rybki? Czy akwa jednak musi się dłużej odstać? Jeśli tak, to ile? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...