Skocz do zawartości

Odmulacz


Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam taki sam. Obsługa jest bardzo prosta.

 

Na jednym końcu węża zakładasz tą plastikową rurkę, na końcu plastikowej rurki tą ostatnią końcówkę.

 

Tą część z rurką i końcówką wkładasz do akwarium i przykładasz do dna. Drugi koniec węża służy do zassania wody. Zasysa się przeważnie przy pomocy własnych ust tylko należy uważać by wody z akwarium się przypadkiem nie napić. Kiedy zassasz już tyle że dojdzie do końca węża musisz jak najszybciej umieścić koniec węża w wiadrze ale wylotem na dół tak by nie dostało się powietrze. Reszta to już kwestia fizyki. Kiedy woda będzie się zasysać przesuwaj odmulacz po dnie, przyciskając do do podłoża. Ja tak właśnie go używam.

 

Sam wąż może służyć zaś do wypompowywania/wpompowywania wody z/do akwarium. Należy jednak pamiętać że pojemnik z którego chcemy wypompować wodę musi znajdować się wyżej od tego do którego woda ma zostać wpompowana.

 

Jak będzie coś niejasnego jeszcze to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale czy Ty przeżyłbyś jedząc to co wydalają inni? Nie sądzę.

 

Nigdy nie miałęm mułojadów ale podejrzewam że działąją na tej samej zasadzie co giętkozęby czy kiryski, tzn. wyjadając resztki pokarmu z dna, a nie żywiąc się tylko odchodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a czy nie lepsze są odmulacze podpinane do brzęczyka lub na baterie? Jak ja odkurzam normalnym odmulaczem z wężykiem nie przekraczając 25% wody do podmiany to NIGDY nie udaje mi się wyczyścić całego dna. A przy takim, mam odkurzanie nie połączone z podmianą wody, a to jest chyba lepsze i korzystniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...