Skocz do zawartości

Osad na akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

około 2 tygodnie temu założyłem akwarium 25L. Zalewając je użyłem uzdatniacza wody Eskliran firymy Tropical, oraz biokultury Sera Nitrivec. Obsada to 2 mieczyki, 3 danio różowe i 5 neonów inessa. Po tygodniu dokonałem podmiany ok 30% wody, nowa woda była odstana. 3 dni temu do akwarum wpuściłem 2 krewetki Amano, od tego momentu (tak mi się wydaje) rybki dziwnie się zachowują, 70% czasu spędzają w jednym miejscu akwarium wczoraj na ścianach pojawiły się "białe kropki", chyba rybki myślą, że to pokarm i delikatnie "uderzają" pyskami w szyby. Te "plamy" mają jakby "ogonki" i które falują razem z ruchem wody. Akwarium oświetlane jest świetlówką kompaktową Osram 21W przez około 10h dziennie, świetlówka jest częściowo zasłonięta bo zauważyłem że rybki źle czują się z tak mocnym oświetleniem. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi mógł powiedzieć co to jest i jak to zwalczyć.

Oto zdjęcie:

 

http://s4.zapodaj.net/30411853.jpg.html

 

Podrawiam

I z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic innego jak glony. Najlepiej złap się za żyletkę i je zeskrob... przyczyną może być zbyt mała ilość roślin, lub zbyt duże nawożenie akwarium. Przy 25L ciężko jest utrzymać stabilne parametry wody.

 

i radziłabym również wymienić te świetlówkę, na jakąś akwarystyczną. (aqua-glo albo san-glo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...