Skocz do zawartości

Krewetki-różne


Renata27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak:

Mam w domu 4 akwaria,w chwili obecnej "uruchomione" 2. W jednym (60 litrów) są krewetki babaulti. W drugim (112 litrów) są red cherry i white pearl.

W najbliższym czasie zamierzam uruchomić następne 2 akwa,w których bym chciała mieć yellow (w 50 litrach) i blue pearl albo crystal red (też w 50 litrach). Dodam,ze mają to być typowe krewetkaria.

Poczytałam trochę na forum,w necie,ale mam pytanka-chciałabym konkretne odpowiedzi od kogoś kto te krewety ma.

1.Czy Yellow i Blue pearl mogą mieć takie warunki jak red cherry?

2.Czy Crystal Red są w miarę łatwe w hodowli,czy mają jakieś specjalne wymagania?

3.Czy konieczne jest podłoże Shrimp Sand w krewetkariach,czy wystarczy zwykły żwirek?

4. Jakie jeszcze,łatwe w hodowli polecacie do typowego krewetkarium?

 

Babaulti i red cherry żyją sobie normalnie,w akwariach ogólnych.Z babaulti mam gupiki a z red cherry i white pearl mieszkają ramirezki,glonojad i kiryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to popełniłeś wielki błąd wpuszczając RC i WP do 1 zbiornika. Te gatunki krewetek się ze sobą krzyżują, za miesiąc będziesz miał pełno kundli. Proponuję najpierw więcej poczytać o krzyżowaniu się gatunków. Co do twoich pytań :

 

1. To ta sama rodzina krewetek co red cherry więc powinny dać radę. Niestety obie to neocaridiny więc nie nadają się do 1 zbiornika.

2. CR są wybredne co do warunków wodnych. Jeżeli masz już jakieś doświadczenie to powinieneś dać sobie radę, ale musisz zapewnić im odpowiednie parametry. Poczytaj podklejone tematy są tam sprecyzowane parametry.

3. Jeżeli posiadasz wymagające krewetki żyjące w wodzie o odczynie kwaśnym to podłoże się przydaje. Jeżeli chodzi o mniej wymagające wystarczy im zwykły żwirek. Broń boże nie dawać takiego podłoża dla krewetek lubiących zasadowe ph (np krewetki z sulawesi).

4. jakie mało wymagające hmm. Yellow, WP, RC, hummel, amano, babaulti, tiger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...