Skocz do zawartości

Pielęgniczki ramireza : samiec i 3 samiczki


Renata27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to one powinny być trzymane w harlemach, więc raczej niepogryzą się ;) .

Chyba haremach :D

Ramirezki trzymamy w parach. Nie są to ryby zbytnio agresywne, jeśli akwarium jest duże, ale w Twoim to jak na tyle ryb to mało miejsca, bo są to ryby terytorialne, więc jak dobierze się para to resztę rybek lepiej oddaj bo mogą się gonić po zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bolesnego doświadczenia wiem, że dobranie się ramirezek z pary nie jest taka łatwa sprawą. Moje dobrały się w parę, wszystko było ok przez kilka dni, potem samiec zaczął ganiać samice, nie dawał jej żyć, biedna blada, słaba ;/

Wkońcu jakoś się dogadali bo dopóki się nie mijali było ok...ale jak na siebie natrafili zaczynała się pogoń ;/

Żałuję więc, że oddałam resztę samic jak tylko dobrała się parka, może wyszło by inaczej.

Moja rada-zrobić harem 1+3 i zostawić na jakiś czas, może nie będzie potrzeby nic zmieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być niestety ;/

Miałam kiedyś znajomego, zawziętego na ramirezki. Biedak, kupił parkę na chybił trafił, samcowi zmieniał partnerki kilka razy ( zabił 4...), potem postanowił zmienić "problematycznego" samca do ostatniej samiczki która zabiła 2 samców...

Nie wiem od czego zależy czy się dobiorą czy nie, może poprostu szczęście ale wiem, że trzeba się nastawić na wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz całą obsadę.

A najlepiej kupić kilka samców i kilka samic, w tedy się dobiorą, tylko że zależy od litrażu, ja by, ty kupił 3 samce i 3/4 samice, a jak się dobiorą to bym zostawił 1+1 (lub ewentualnie bez innych ryb 2+2).

Ale jak póki co nic się nie dzieje to zostaw tak jak jest (chyba że masz dużo innych ryb) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...