Skocz do zawartości

Filtracja


Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów mam pytanko na temat filtracji i napowietrzania akwarium mianowicie na początku miałem filtr hailea BT-400 z deszczownia i innymi bajerami był on na aktywnym węglu oczywiście węgla sie pozbyłem zstąpiłem go wkładem ceramicznym dziś stwierdziłem ze mocno buczy i zmieniłem go na filtr AQUA EL TURBO FILTER 350 moje pytanie brzmi czy w ten filtr da rade do mojego 60 litrowego akwarium i jaki w nim jest wkład i czy dobry to jest zakup chodzi mi również po głowie bakterie które z uporem maniaka zaszczepiałem w poprzednim filtrze i co jak sądzę udało mi sie nowy filtr wypłukałem w wodzie akwariowej cały dokładnie nie ma on deszczowni jak poprzedni ale wiem ze można dokupic ma tylko dyfuzor czy to wystarczy wcześniej miałem problemy z azotem ale jakoś uratowałem moje maleńkie akwarium które tak bardzo kocham koledzy co mam zrobic z bakteriami czy one sie w nim same zadomowią czy może wlac je do wkładu jest to filtr potrójnej filtracji biologiczna chemiczna i mechaniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ma w składzie węgiel i coś co pozwala na rozwój bakterii ale to zaprzecza sobie dlatego że trzeba wkład wymieniac nie rzadziej niż raz w miesiącu tak jest w instrukcji więc co zrobic wywalic ten wkład na zapakowac go ceramiką czy wymieniac jak podaje instrukcja bo już sam nie wiem wiem że węgiel się nasyca a potem oddaje to co wyczyścił a w ceramice zaplęgają sie bakterie co zrobic nie wiem ten wkład to zeolit i węgiel ale nie wiem czy w koszyczku czy zmieszany węgiel z zeolitem i co lepsze ceramika zeolit czy ten wkład cały czyli gąbka zeolit węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...