Skocz do zawartości

Ospa rybia, pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy,moje rybki mają ospę i nie wiem co mam zrobić.Akwarium 54 l, 7 rybek z których 3 ma widoczne objawy ospy, białe kropeczki na powierzchni. Temp w akw to25 stopni, stale jest napowietrzane.zasypałam dzisiaj akwarium solą 3 łyżki stołowe, wczoraj jedna łyżka i 10 kropel FMC. ale nic sie nie dzieje, nie wiem co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może opowiem całą historię to może mi podpowiecie co robię nie tak. Rybki do akwarium (54l, grzałka,filtr,4 roślinki,kilka muszelek, statek, temp.23 st) zostały wpuszczone 8 stycznia,po wcześniejszym kilku dniowym przygotowaniu akwarium. Były to 3 skalary, 3 gupiki i 4 rybki których nazw nie znam(rybki dostałam od znajomych)(rybki różowe z dwoma niebieskimi paskami,bardzo ruchliwe,ale nie są to neonki). Po 4 dniach dokupiłam 2 glonojady. wszystko bylo w porządku do tej niedzieli, po sobotniej podmianie 1/4 wody w akw. Najpierw padł glonojad z niedzieli na poniedziałek, w poniedziałek 3 skalary były już z pleśniawką. przełożyłam je do nowego akwarium tylko z grzałką i filtrem, zastosowałam nadmanganian potasu i fmc, do dzisiaj tylko jeden skalar ma jeszcze pleśniawkę,a dwa już czują się dobrze. zauważyłam też u jednej tej różowej rybki białe kropki,a reszta jest już znana. Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może opowiem całą historię to może mi podpowiecie co robię nie tak. Rybki do akwarium (54l, grzałka,filtr,4 roślinki,kilka muszelek, statek, temp.23 st) zostały wpuszczone 8 stycznia,po wcześniejszym kilku dniowym przygotowaniu akwarium. Były to 3 skalary, 3 gupiki i 4 rybki których nazw nie znam(rybki dostałam od znajomych)(rybki różowe z dwoma niebieskimi paskami,bardzo ruchliwe,ale nie są to neonki). Po 4 dniach dokupiłam 2 glonojady. wszystko bylo w porządku do tej niedzieli, po sobotniej podmianie 1/4 wody w akw. Najpierw padł glonojad z niedzieli na poniedziałek, w poniedziałek 3 skalary były już z pleśniawką. przełożyłam je do nowego akwarium tylko z grzałką i filtrem, zastosowałam nadmanganian potasu i fmc, do dzisiaj tylko jeden skalar ma jeszcze pleśniawkę,a dwa już czują się dobrze. zauważyłam też u jednej tej różowej rybki białe kropki,a reszta jest już znana. Proszę o porady

Jeśli chodzi o różowe rybki to danio.Druga sprawa do akwa zbyt krótko dojrzewało i dlatego masz kłopoty.Tak jak już tam ktoś pisał podnieś pemperature w akwa do 28st c wlej ichtiosan zgodnie z zaleceniami na butelce i czekaj powinno pomóc jeśli to ospa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej odpuścić sobie ta całą chemię i zacząć od nowa z akwarium?czyli całe dojrzewanie najpierw tak jak powinno być od początku dobrze czy leczyć rybki?

 

 

A czy mogę przełożyć te rybki z ospą do skalarów które leczę z pleśniawki(temp.30 st, silne napowietrzanie, fmc)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki idę do sklepu do ichtiosan, ale nie wiem czy to pomoże moim rybkom bo 3 już są takie niezbyt żywe,dwie tak sobie a dwie w ogóle nie mają żadnych objawów ospy.

 

A i u jednego skalara, które są osobno zauważyłam ospę, ale zwiększyłam temp. do 32 i zobaczę co się wydarzy.

EDIT:

No i jak wróciłam ze sklepu to 2 rybki już były nieżywe. W zoologicznym kupiłam Costapur Sery, wlałam i zobaczymy co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego środka nie znam,ale serra robi dobre rzeczy :] więc może pomoże .

 

JAK pokonasz ospe podmień wode dużo wody tak aby kulorzęcha znikneła.

Jeśli rybki kipną i lek nie pomorze to wyparz wszystko a akwa wyczyść wodą utlenioną, załóż od nowa jak chcesz i po zalaniu akwa i obsadzeniu go roślinkami czekaj 3tyg,. i dopiero wpuszczaj rybki. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...