Jump to content

Szpital dla rybek


Recommended Posts

Kupuje nowe akwa 240l to już wiecie. Ale chce miec ze starego 45l szpital porodówke i żłobek w jednym czy musze w tym akwa cały czas mieć włączoną grzałkę filtr czy wystarczy do tego akwa 10l? I czy wystarczy żeby tylko przed włożeniem rybek nalać wody podłaczyć filtr i grzałke? Bo moja mama mówi że oszalałem jak jej powiedziałem o tym że chce zostawić te 45l na szafce i jeszcze mieć 240l:P

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Wspaniale. Uwielbiam słuchać, jak ktoś powoli wkracza w zawodową hodowlę.

A więc tak:

szpital, porodówka i żłobek w jednym odpada, chyba, że oddzielisz te części szczelnie od siebie (aby nie było przepływu wody, szczególnie ze szpitalnej części).

Rybki mogą się pozarażać.

Trzeba też uważać, bo małe rybki ze żłobka uwielbiają wcinać woreczki żółtkowe rybek z porodówki, a bez niego niestety nie przeżyją.

Akwarium 10l jest wystarczające do takich celów, dopóki nie ma wielu chorych rybek, albo dużej liczby maluchów.

Grzałka i napowietrzacz są konieczne, dopóki w zbiorniku pływają ryby. Jeżeli ich nie ma nie muszą być włączone (chyba, że np wymagają ich roślinki). Włączony cały czas pozostawiłbym filtr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

stoi obok dużego bo za bardzo miejsca nie mam duż szafek biurko i jeszcze ostatnio do mnie sie brat wprowadził ale czy bojownik nie bedzie małych zjadał? Bo mi sie wydaje że tak

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...