Skocz do zawartości

Kakadu vs. Reszta


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja "była" obsada to:

 

3xKirysek Pstry, Mieczyk weloniasty, 2xGupik, 11xNeon Inessa, Zbrojnik Niebieski, 2xKakadu.

 

Obecnie moje akwarium można by rzecz jest puste. A to dlatego, że Samiec kakadu wszamał neony. :/ Co mnie zniechęciło nieco do akwarystyki...

 

Co stadnego i efektownego proponujecie dodać, czego ten !@#$%^ nie zeżre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja "była" obsada to:

 

3xKirysek Pstry, Mieczyk weloniasty, 2xGupik, 11xNeon Inessa, Zbrojnik Niebieski, 2xKakadu.

 

Obecnie moje akwarium można by rzecz jest puste. A to dlatego, że Samiec kakadu wszamał neony. :/ Co mnie zniechęciło nieco do akwarystyki...

 

Co stadnego i efektownego proponujecie dodać, czego ten !@#$%^ nie zeżre?

Powiem ci tak ja mam parke kakadu i załatwiły mi samice gupika ;) kiryski też ci zamęcza u mnie się tak dzieje! Samiec kakadu skupia swoja agresje na samcach swojego gatunku jeśli ich nie ma to na samiczkach. U mnie parka jest dobrana więc samiec atakuje wszystkie inne rybki które zobaczy ;). Więc albo wyrzuć kakadu albo licz się z tym że wybiją ci wszystkie rybki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kakadu zamienić na parkę Ramirezów(są mniej agresywne) i odnowić stado neonków :geek:

chyba najrozsądniejsze ;) bo jak się trafi agresywny samiec kakadu to zamęczy wszystko :). Ale widziałem już też baniaki gdzie pływały kakadu z bojkami albo z ramirezami i nic sobie nie robiły :) kwestia charakteru rybki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale wlasnie z kiryskami akurat sie dogadują i z gupikami. nawet jak jedzą to są na tyle uprzejme wobec siebie ze potrafią odstapic sobie platek jedzenia czy podzielic sie robaczkiem. heh. nie wiem, mysle nad prętnikiem karłowatym, ale szukam czegos w jednokolorowym stylu. widzialem takie odmiany na google ale bez konkretnych nazw, czy takie jednokolorowe bez tych pasków maja jakies okreslenie ? bo we wtorek wybieram sie do zoologicznego, gdzie pan bedzie mial podobno duzo nowych ryb no i zeby nie chodzic po calym sklepie to bym sie spytal. bo jak sam mowi bedzie mial ogólnie prętniki karłowate po 3zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pielegnicami to trzeba uwarzac w akwarium 64l to problem jeszcze wiekszy ja mam akwarium 112l. i wpuscilem barwniaki czerwono brzuche 2 pary 3 mi padly zostala samica ona sama pokazala co potrafi podobno choduja male pielegniczki w akwariach ze spokojnymi rybkami i to bardzo dlugo ale sa przypadki ze wytepia wszystkie ryby tak ze ja se dalem spokoj z pielegniczkami w akwarium z malymi i spokojnymi rybami chociarz mi sie bardzo podobaja Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety musialem odlowic do sloika (!) kakadu dzisiaj... w trybie natychmiastowym, po tym jak wrzucilem rybkom zywy pokarm samica wpadla w jakis szał.. gryzla wszystkich doslownie zeby zabic ;/ to sie wkurzylem bo nie mialem sumienia patrzec jak kiryski biedne obrywają... mam nadzieje ze przyjmą jutro w zoologu kakadu bo jak nie to WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety musialem odlowic do sloika (!) kakadu dzisiaj... w trybie natychmiastowym, po tym jak wrzucilem rybkom zywy pokarm samica wpadla w jakis szał.. gryzla wszystkich doslownie zeby zabic ;/ to sie wkurzylem bo nie mialem sumienia patrzec jak kiryski biedne obrywają... mam nadzieje ze przyjmą jutro w zoologu kakadu bo jak nie to WC.

Ja mam dokładnie to samo ;) jak tylko fam żywy pokarm kakadu wpadają w istny szał i gonią wszystko :)

Jest na to metoda żeby się uspokoiły. Odłów kakadu i zmień wystrój akwarium i wpuść je jako ostatnie rybki ;) u mnie zadziałało aż za bardzo b teraz moja parka ucieka przed gupikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...