Skocz do zawartości

Modyfikacja FZN-2.


Letys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiałem się czy nie umieścić tego tematu w dziale "Zrób to Sam" ale jako, że to bardziej pytanie niż rozwiązanie problemu to zdecydowałem się umieścić go tu. Jeśli jednak źle to wybaczcie. Oglądałem sporo zdjęć i filmów z wystaw ADA i pewien szczegół bardzo przykuł moją uwagę. Prawie w każdym (o ile nie we wszystkich) zbiorniku rurki od filtra są przezroczyste (wyglądają jak szklane) co sprawia, że filtr (zewnętrzny oczywiście) jest prawie niewidoczny (w końcu w niektórych zbiornikach nie ma wysokich roślin, którymi można byłoby ową rurkę zamaskować). Macie jakiś pomysł jak zrobić taką rurkę do FZN-2? Problemem wydaje się być fakt, iż rurka z FZN-2 ma owalny przekrój poziomy. No i nie chciałbym kombinować tutaj na siłę z czymś co wcale nie wyglądałoby tak "idealnie" jak na filmach ADA. Jakby ktoś nie wiedział o co mi chodzi to zamieszczam link do filmu na YT.

 

 

Z góry dzięki za jakieś propozycje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siatka z żyłek byłaby już jakimś rozwiązaniem. Jednak nie tego poszukuję. Na filmie te rurki wygladają jak szklane. Ktoś już na forum (chyba prezentując swój zbiornik) napisał ze poluje jeszcze na szklane wloty i wyloty do filtrów. Czy takie coś można kupić do FZN-2? Poza tym zauważyłem, że w niektórych zbiornikach te szklane rurki kończą się takim szerokim lejkiem. Czy ryby nie są przez to wciągane? W tym zbiorniku pływały akurat neony. Mnie konkretnie chodzi o pielęgniczki ramireza jeśli to ma jakiś wpływ na odpowiedź/rozwiązanie problemu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...