Skocz do zawartości

Woda z Ro


sebasw22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie uzyskujecie parametry wodzie po przefiltrowaniu przez RO ?

Po wpuszczeniu tej wody do akwa, z podłożem bazaltowym i ziemią uzyskuję takie wyniki pomiarów dzięki testom ZOOLEKA:

PH ~8 : /

KH ~5

GH - około 8 ? Roztwór nie jest od razu jakiś jednolity :)

W akwa woda jest w 100% z filtra RO. Do takiej wody dodałem uprzednio preparat aqua art hydro mineral.

Czy takie wskazania są poprawne ?

Dodam, że w akwa nie ma żadnego korzenia, czytałem gdzieś, że on obniża PH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Ja w kranie mam wlasnie pH coś koło 8, więc może wróciła do swojego pierwotnego stanu ? Nie wiem czy to by tak ziemia podwyższyła pH, aha wodę mam wlaną nie za długi okres czasu. Może potrzebuje czas na stabilizację ? Jedna myśl, która jeszcze do głowy mi przychodzi to minerały, które dodałem do wody - mianowicie środek aqua art hydro mineral. Któreś z tych byście szczególnie wyróżnili, ze wzgl na możliwość robienia wody bardziej zasadowej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z RO ma ph 7 więc możliwe, że w twoim akwa coś na skok ph wpływa, ale gdzieś przeczytałem chyba na naszym forum lub na innym odnośnie stabilizacji KH, że woda z RO po kilkunastu godz skacze do 7-8 ph nie wiem czy to prawda sam nie potwierdzę bo chemik ze mnie marny.

@Edit jbc. chcąc nie chcąc mój poprzedni post usunąłem, wiec poprzednika post pod poste to przypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środek aqua art hydro mineral. Któreś z tych byście szczególnie wyróżnili, ze wzgl na możliwość robienia wody bardziej zasadowej ? :)

Sama nazwa mi się nie widzi hydro mineral przed sek przeczytałem skład, jak mówiłem chemik ze mnie żaden ale poco lać chemie i to nie potrzebną rozumiem nawozy ale wode RO najlepiej mieszac z kranówką lub lać samą jelsi chce się zbić wartości kh,gh a ph najlepiej zbijać przy kh=10 torfem.

Edit@ przy tak niskim KH (czyli 5), PH cały czas będzie się bujało (nie będzie stabilne) uzyskaj kh 9-10 i wtedy PH powinno się samo ustabilizować a jak nie to CO2 i torf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbić ph można szyszkami olchy, co2 ( poszukaj na naszym forum). przyczyna może być podłoże lecz ja bym był za tym iż w akwarium przed badaniem miałes wysokie ph. Owszem tak jak koledzy mówią ph samo się podniesie ale kiedy woda stoi np. w słoiku miałem kiedyś ph 6,4 dałem wodę do zbadania w słoiku po dwóch dniach badając w sklepie wyszło ph ponad 8 ale nadmieniam że woda stała a woda w akwarium cały czas krąży bakterie umierają i rodzą się nowe tak że samo w baniaku nie powinno podskoczyć choć mogę się mylić tylko człowiekiem jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem tak jak koledzy mówią ph samo się podniesie ale kiedy woda stoi np. w słoiku miałem kiedyś ph 6,4 dałem wodę do zbadania w słoiku po dwóch dniach badając w sklepie wyszło ph ponad 8 ale nadmieniam że woda stała a woda w akwarium cały czas krąży bakterie umierają i rodzą się nowe tak że samo w baniaku nie powinno podskoczyć choć mogę się mylić tylko człowiekiem jestem :)

Wiesz co ja zrobiłem? Wlewałem bez pośpiechu wodę z RO do baniaczka nie filtrując jej i nie nadając żadnego obiegu wody. Ale to nie trwało 2 tygodnie. Tylko max ze 2-3dni. Ale później też zastosowałem mały filterek i może przez to ?

Proszę, powiedzcie że to przez to to wywalę tą wodę i naleję świerzutkiej i nie wyłączę filtra nawet na minute :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa mi się nie widzi hydro mineral przed sek przeczytałem skład, jak mówiłem chemik ze mnie żaden ale poco lać chemie i to nie potrzebną rozumiem nawozy ale wode RO najlepiej mieszac z kranówką lub lać samą jelsi chce się zbić wartości kh,gh a ph najlepiej zbijać przy kh=10 torfem.

 

 

także leje ten preparat ma on na celu wzbogacenie wody która jest "wyjałowiona" lałem kranówkę i mogłem zawału przez nia dostać, jeśli ma tak jak i ja wysokie GH, KG, Ph, NO2i 3 w kranówie to do ładu nie dojdzie nigdy niech leje ta osmozę i będzie miał spokój tak jak i ja

 

co do tej wody odstanej ja kupuje wodę RO tydzień przed podmianą dlatego z enie chce mi się jechac po nia specjalnie a po drugie to filtruje sie wode zimna bo taniej musi się ogrzać no i kiedyś robiłem taki test po zakuoie czyli prosto ze szlaufa i przed podmiana ( robiłem komplet testów czyli PH, NO2 GH, KH) nie było żanych różnic :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH ~8 : /

KH ~5

GH - około 8 ? Roztwór nie jest od razu jakiś jednolity :)

Owszem Gh jest większe od Kh ale przy wartości 5 nie jest one dobrym... KH to wyznacznik buforujący wodę łączenie kationów czy inne duperele przy tak niskim KH zawsze będzie problem z PH jak pisałem wcześniej niech wyrówna Kh do 7-8 a GH do np 12 jakie tam ryby masz. Czy w ogóle masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb staram się nie mieszać w to za bardzo póki co ;) Mam pare gupików wpuszczonych młodych od kolegi, szybciej woda dojrzeje. A teraz nie widzę strasznego pośpiechu, ponieważ czekam na roślinki, a jak wiadomo aura nie sprzyja wysyłkom :) Ja gdzieś czytałem, że właśnie KH ~4 wystarcza już na ustabilizowanie się pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wode kupuje i stoi sobie w ciepłym oczywiście w butelkach po mineralnej, paramery były takie same zaraz po zakupie i tydzień puźniej przed wlaniem do baniaka

moje paramertry do porównania naowżenie co2 9H

aqua art - FERRO+ oraz HYDRO MINERAL

PH- 6,4

Gh- 5

KH miałem około 3

NO3- 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoi sobie ta woda w tych buteleczkach to niczym jej nie trzeba jej gdzieś przelać i jakoś filtrować ? Z tego co pisałeś to tak właśnie wywnioskowałem.

To jak uzyskam wodę RO z filterka to filtrować ją od razu, czy pozostawić, w wiadrze, albo przelać do akwa aby się w spokoju odstała bez filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma ingerencji zewnętrznej to po co filtrować?? jeśli by sie tam coś wpuściło np rybki co by syfiło to by trzeba było a tak nie ma najmniejszej potrzeby. Przefiltrowana można lac od razu do baniaka ja nie leje bo jest za zimna za duży spadek temp. bym miał w baniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję wodę z filtra RO do baniaka 25l na wodę-wodę napuszczam dzień przed podmianą a na noc podłączam grzałkę do tego baniakana wodę-ustawiam na 25 stopni-tak, by woda przy podmianie miała podobną temperaturę do wody z akwarium.Woda z RO może stać w takim baniaku na wodę nawet tydzień,, póki nie zostanie zużyta-jest to jałowa woda więc nic jej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...