Skocz do zawartości

Znikające neony.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślisz są szanse żeby kakadu zaakceptowało neonki? bo się uparłem na to i na to... może jakaś kwarantanna np na 2 tygodnie w innym zbiorniku samca coś da? tzn zdezorientuje się w terenie czy coś.

 

edit: no i zostało 5 ;( co gorsza po 30 minutach obserwacji ryby są spokojne i nadal nie wiem co jest grane...

 

edit: Wszystko jasne, nikt nie jest winien poza mną :o Mam pokrywę robioną samodzielnie, nie uwzględniłem tylniej ścianki i... za akwarium mam sushi ;] Na razie prowizorycznie zakleiłem tył paskiem styropianu. Jutro zabiję dechą również tył. I odkupię z nawiązką 10 neonów by od razu było ich piętnaście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano :) Mogę dzięki temu być spokojny o ich dalszy żywot i mogę uzupełnić obsadę :)

 

EDIT:

A jednak nie! Coś mnie podkusiło, żeby włączyć światło u rybek przed chwilą i co ujrzałem... szczątki kolejnych dwóch neonek :( zostały 3 odłowiłem je do 11 l akwarium... niech się prześpią rano pomyślę co dalej... podejrzewam że to ten samiec Kakadu, neony tracą kolor na noc są mniej aktywne a on to wykorzystuje i traktuje je jak pokarm... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 2 neon zniknal. Z 5 zostaly 3. Przeszukalem cale akwa i nic, pokrywa zamknieta...nie wiem gdzie one sie podzialy. Pleki nie sa chyba smakoszmi neonków?:D

EDIT:

 

Zagadka chyba rozwiazana. 3 ofiara, tylko widzialem jak to sie stalo i odłowilem niezywa rybke. Molinezja tak pogonila neonka ze ten z cala predkoscia wystartowala do gory i uderzyla w pokrywe i opadla na dno bez ruchu. Zdarzylo sie tak komus z neonkami??

 

mod: edycja postów nie gryzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam obecnie około 20 neon innesa kilka mi zdechło.Mam je juz ponad rok i nie widziałem czegos takiego u swoich neonków.Możliwe ze inne ryby nie przyzwyczaiły się do twoich neonków,jaj mam dodatkowo 4 skalary i wogóle ich nie ruszają.Na przyszłość polecam wpuścić neonki razem z nowymi rybkami,aby mogły się do siebie przyzwyczaić.

 

__________

112 l

Obsada:

4 skalar

20 neon innesa

5 danio

2 bocja wspaniała

2 kirysek panda

2 molinezja

2 glonojad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...