Skocz do zawartości

oświetlenie do 50 l


olxai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chłopak założył 50 litrowe akwarium. Chwilowo są ta kotne samice mieczyka ale stała obsada będzie najprawdopodobniej taka - rośliny, ma nadzieje ze dużo mchów, krewetki (pewnie rc) drobniczki lub endlerki.

Nie mamy niestety kasy na pokrywę ani na ta akwarystyczna lampę mocowana nad akwarium ( http://www.mojeakwarium.com.pl/sklep/images/lampki/al_decolight_1.jpg )

Jak możemy zrobić to tanio? Na razie nad akwarium jest przyczepiona lampka taka typowa nad biurko z dość mocna energooszczędna żarówka ale jak na akwarium to chyba za mało i rośliny coś marnie wyglądają a na razie ich tylko kilka jest.

 

posiadam świetlówkę 18 wat o długość około 50 cm wiec nie długość tego akwarium. Ale do tego potrzebne są oprawki startery i bardzo drogi statecznik tak?

 

Macie może jakieś pomysły rady? może sami wykonywaliście tanim kosztem oświetlenie do małych akwariów? :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego 54L użyłem taniej opcji na zasadzie :arrow:viewtopic.php?f=40&t=22147 Do tego potrzebne mi było:

 

narzędzia:

- lutownica

- nożyk

- śrubokręt

- obcążki

- zszywacz

 

materiały:

- 2X oprawki do świetlówek [w moim przypadku T5] 5zł.

- kabel z wtyczką, znalazłem po popsutej suszarce- 0zł

- cyna+kalafonia, była

- kable do podłączenia, znalazłem

- wybrana świetlówka o 18W mocy, cena od 15zł, polecam powyżej 6500K

- elektronika z przepalonej żarówki energooszczędnej 20W - 0zl

- taśma izolacyjna - miałem

 

+ chęć do kombinowania

 

Elektronika została zamieszczona z tyłu pokrywy.

Planuję jeszcze do tego dołożyć 14W na tej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...