Skocz do zawartości

plesniawka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wyłowiłem z mojego akwa glonojada który na tylniej czesci ciała był porosniety jakby białym meszkiem! sądze że to plesniawka inne ryby są wygladają na zdrowe. czy plesniawka jest zaraźliwa i inne ryby mi zachorują ?? co mam zrobic jakiego leku uzyc ??? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spowodować ustąpienie pleśniawki dzięki poprawie warunków chowu ryb, przede wszystkim przez utrzymanie temperatury wody optymalnej dla danego gatunku. Zaleca się także smarować zmienione miejsca skóry 0,001% roztworem nadmanganianu potasu oraz przeprowadzić krótkotrwałą, 10-minutową kąpiel w dziesięciokrotnie słabszym roztworze tego związku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zarazliwa. Najczesciej powstaje w wyniku uszkodzen ciala rybki. Wtedy grzyby maja otwarta droge by sie osiedlic na ranie. Plesniawce sprzyja zbyt niska temperatura.

Napisz mi jakie masz akwarium, jaka temperature i jakie rybki. Jesli nie masz rybek wrazliwych na sól mozesz ogolne akwa odkazic odrobina soli. Ale narazie nic tam nie syp. Najpierw odpowiedz mi na pytania.

Glonojady nie lubia soli we wodzie. Zorganizuj swojemu szpital o ile zyje. Wlej do osobnego akwa wody z ogolnego, daj grzalke i napowietrzacz. Wsadz tam glonka i podwyzszaj temperature o 1 stopien dziennie do max 30'C. Wlej mycopur albo akryflawine wg instrukcji na opakowaniu. Karm zwierze oszczednie. Powinien wyzdrowiec.

EDIT:

Nadmanganian tez moze byc - wtedy nie musisz miec drugiego akwa, wystarczy miska. Wybierz sposob leczenia najodpowiedniejszy dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam akwa 144l trzymam w nim 4 pyszczaki red red, i 6 malutkich pyszczaków maylandia crabro (szerszeni) temp wody mam 25 ph 7. raz w tygodniu podmieniam wode około 30l i odmulam dno, filtr mam o przepompowności 1000l/h. nie wiem skąd więc ta plesniawka. a MFC tropicala moze im wlać ??

 

EDIT:

 

a i mam tam jeszcze 3 glonojay (zbrojniki niebieskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odseparuj tylka ta rybe, ktora ma plesniawke i zrob jej kapiel lecznicza. Zobacz czy reszta twoich rybek ma jakies objawy. Jesli nie to nie ma potrzeby niczego lac do akwarium ogolnego. Nie wlales im przypadkiem zimnej wody przy podmiance? Albo nie zuwazyles czy przypadkiem pyszczaki nie atakuja glonojada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny glonus mi zachorował :( a jeszcze dwa dni temu wyglądał na zdrowego :( nie wiem czy to jest plesniawka... glonajdy sa białe po bokach i maja jakby nabrzmiałe odbyty :/// nie wiem co to może byc :///

EDIT:

są też bardzo osłabione mozna je wyłowic z zbiornika ogólnego bez wyjmowania dekoracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karmie je specjalnymi wafelkami dla glonojadów! nie przekarmiam ich rzucam po wyłączeniu swiatła jeden wafelek na 3 glonojady nieraz co drugi dzień. bo przeciez one sie zywią też resztkami pokarmów dla pyszczaków oraz glonami z akwa. tak poza tematem jaki jest dobry srodek na glony w akwa ?? a zdjec nie moge wrzucic :( pozdro i dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...