Skocz do zawartości

[200l] ogólne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wtajcie.

Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem 200 litrowego akwarium. Nabylem już osprzet, a teraz zastanawiam sie nad obsada. W zasadzie akwarium bedzie spelnialo role dekoracyjna ale to byl glowny podstep zeby zgodzila sie moja polowa na nie ;) . Chce zapytac o Wasze opinie na temat obsady. Docelowo bede dazyl do dyskowcow ale to kwestia 5ciu moze 6ciu lat jeszcze. Na chwile obecna chce zadomowic w nim:

4-6 skalarow (jak dobierze sie para to tylko ja zostawie)

3 bocje wspaniale

2-3 glonojady

okolo 20 neonów

2-3 kosiarki

2-3 cierniooczki

jakies zyworodki (w celach konsumpcyjnych-nie dla mnie) :)

2-3 kiryski spizowe

10-15 danio kropkowane (zeby ozywic wode)

 

Kilka ladnych lat temu mialem podobna obsade w akwarium 275l i bardzo fajnie wszystko ze soba gralo.

Z tego co czytalem o wymaganiach ryb, to jestem w stanie zapewnic optymalne warunki co do chemii wody zeby wszystkie rybusie byly zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 200l jest ok ;) a dlaczego 5-6 lat :cry: propozycja moja jest taka:skup się na urządzeniu akwa nic na siłę, ;) po tym zabiegu ,ok 1-go miesiąca uruchomionego akwa i obsada w ryby:neony inessa+czerwony,bocje wsp.,kosiarki,jakieś glonki może eLe,kiryskii tak zostawić na nieokreślony(podmiany wody min.raz w tygodniu)czyli kwarantanna w ogólnym,czytać o paletkach i szykować akwa pod nie, z tą obsadą ;) po opanowaniu sztuki utrzymywania odpowiednich parametrów wody ;) paletki ;) nie spiesz się ;) czytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :) zanim w ogóle wpuszczę jakiekolwiek rybencje to i tak potrzebuję 2-3 miesiące. Muszę skończyć remont i właściwie ulokować zbiornik ale w tym czasie już roślinki będą się ukorzeniać :) Co prawda mam już trochę doświadczenia w hodowli ale paletki zawsze jakoś mnie "onieśmielały", hehe dobre :) Jeszcze sporo nauki przede mną :) Na razie będę zdobywał korzenie. Mam na oku kilka czystych wód tylko eksploracją trzeba się zająć no a potem uzdatnieniem ich do zanurzenia w akwa :) masz może jakieś sprawdzone metody na odpowiednie przygotowanie takich wyłowionych drewienek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...