Jump to content

Żałobniczka


Lukas
 Share

Recommended Posts

Mialam kiedys 5 żałobniczek. Okazaly sie troszke wrednymi rybkami. Ciagle atakowaly moje brzanki sumatrzanskie. Postanowilam je oddac do sklepu. Mysle, ze aby byly spokojne trzeba je trzymac w duzym stadku. Ale to tylko moja opinia. Mozesz je karmic pokarmem suchym na zmiane z zywym lub mrozonym. Nie maja wygorowanych wymagan zywieniowych.

Link to comment
Share on other sites

ja mam 2. jedza duzo i wszystko :) - moje np lubuja sie w swoich kupkach :). a poza tym lubia moczarki i kabomby, platki, mrozona ochotke, wodzienia.... a co do charakteru to moje sa na tyle wredne, ze nie boja sie gonic po akwa wielkopletwa, mieczyka czy gurami, a te sa tak jakby wieksze... :) nie mowiac juz o wyrywaniu pokarmu z pyszczkow innych rybek :).bardzo ladnie wyglada jak patroluja razem zbiornik. ale mimo wszystko sa wzglednie spokojne...

Link to comment
Share on other sites

Żałobniczka jest stosunkowo łatwa w rozmnożeniu. Do tarła optymalna temperatura to około 28 C. Tetra czarna rozrzuca ikrę między roślinami, a następnie ją zjada. Aby zapobiec kanibalizmowi, należy tarlaki umieścić w specjalnym zbiorniku tarliskowym. Woda: twardość ogólna 5-10 n oraz pH około 7. Tarło najczęściej występuje po 2,3, a nawet 4 dniach. Młode wylegają się po około 24 godzinach. Produkują bardzo dużo jaj, nawet do ponad 1000 sztuk. Po kilku dniach zaczynają samodzielnie pływać. Wychów narybku jest stosunkowo łatwy. Młode w początkowej fazie karmimy artemią, a następnie pokarmami pyłowymi. W miarę wzrostu młodym zapewniamy coraz więcej miejsca do pływania, a także regularnie odświeżamy wodę.

 

takie cos znalazlem na superakwarium.pl

Link to comment
Share on other sites

Żałobniczki to jedne z najbardziej odpornych na choroby rybek.Tak jak JA zauważyłem wystarczy utrzymywać dobre warunki,dużo roślinności i aby były dorosłe to bez problemu się rozmnażają.Młode mają zdolność równoczesnego zmieniania kierunku pływania, jak na komendę. Co prezentuje się bardzo ładnie.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...