Skocz do zawartości

"Apatia" gupików?


floss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim dopiero rozwijającym się akwarium miałem 2 kiryki i 2 gupiki (jeden samiec i 2 samice). W ostatnim czasie jedna z samic się okociła. Przez cały okres rybki były aktywne w akwarium, cieszyły oczy swoimi gonitwami. Niestety jedna z samic zachorowała (nie wiem na co..). Była osowiała, kryła się, aż w końcu zdechła...

Zauważyłem, że od tego momentu gupiki które pozostały, przestały interesować się pokarmem, a samica coraz częściej kryje się za filtrem i w innych miejscach...

Czy może to być spowodowane tym, że samiec za bardzo ją meczy? Może powinienem dokupić jedną samicę gupika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zadnym wypadku nie wsypuj soli!!! w akwarium moze panowac jakas epidemia... z tego co piszesz to gupiki moga na cos chorowac.. a w wodzie slonej bakterie szybciej sie rozmnazaja i dluzej zyja. Proponowalbym zrobic podmiane ok 70% po kilku dniach zaobserwowac jak sie czuja rybki i dopiero myslec o wpuszczeniu kolejnych szuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze ze:

w wodzie slonej bakterie szybciej sie rozmnazaja i dluzej zyja

A bylam przekonana ze sol dziala odkazajaco.. A to ciekawostka :shock:

A tak powaznie. Jesli nie ma oznak konkretnej choroby to najlepsza jest sol. Nie zawiera ani zieleni ani blekitu ani formaliny czy innych chemicznych zwiazkow. Zabija zawarte w wodzie bakterie, pomaga w regeneracji tkanek ryb itp. Nie powinno sie jej sypac do akwarium z rybami, ktore naturalnie zyja we wodzie "typowo" slodkiej. W lekko solonej dobrze czuja sie ryby ameryki srodkowej, ujsc rzecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... trochę za późno! :/

Rybki już wpuściłem - nie miałem jak ich przechować, bo były zamówione na konkretny dzień... więc jedynym rozwiązaniem było wpuszczenie ich do akwarium.

Jeśli chodzi o sól, to również za późno.... - wsypałem, ale odrobinkę, tak na czubku małej łyżeczki... Najpierw ją rozpuściłem w kubku i przelałem do akwa...

Swoją drogą moja sól jest niebieska i lekko zabarwiła wodę na ten właśnie kolor...

 

Na razie nie widzę, żeby rybki (te nowe) jakoś szczególnie źle się czuły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiles ze wsypales. To na tyle mala ilosc, ze otoskowi i neonkom nie powinno sie nic stac. Obserwuj rybki. Poczytaj troche o objawach chorob spowodowanych parametrami wody w zbiorniku. Ryby nie choruja tylko z powodu bakterii, wirusow czy grzybow. Zajzyj tutaj:

http://www.superakwarium.pl/choroby-i-leczenie-c12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwykła sól tak- ale nie ta akwarystyczna... Zresztą floss podał jej tak małą ilość, że nie będzie miała znacznego wpływu na ich rozwój.

 

swoją drogą, moim zdaniem zachowanie samicy gupika jest spowodowana tym, że była sama z samcem i po prostu jego adoracje były dla niej zbyt duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co ci chodzi,fiwus chciał się tylko podzielić z nami wiedzą uzyskaną na studiach,a tam bzdur nie uczą,może sam byś się podszkolił to byś głupot nie wypisywał...

gardenmanidź lepiej domki buduj,zwolnij tych pracowników wykształconych,na ich miejsce zatrudnij te babcie,jak coś spieprzą to posolą :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...