Skocz do zawartości

Kulki gliniano-tofowe własnej roboty - pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż dostałam przepis na kulki gliniano-torfowe własnej roboty.

Przepis:

- 2 kg gliny

- 1 kg torfu

- woda

Mieszamy to ze sobą, dolewając ciepłej wody (by uzyskać jednolitą masę), formujemy kulki, suszymy. I teraz moje pytania:

1. Gdzie można dostać glinę i torf i ile to kosztuje?

2. Na ile te kulki starczają?

3. Czy jest taka produkcja opłacalna?

4. Ktoś już robił takie kulki sam (wiem, że są dostępne w sklepach), chętnie poznam Wasze opinie na ten temat. Nie wiem czy w ogóle te kulki działają.

Dodam, że mam światło 0.45 W/L bimbrownie własnej roboty i od paru dni nawożę mikro i makro. Roślinki niestety za pięknie nie wyglądają a zależy mi na uzyskaniu chociaż malutkiego buszu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glina z której zostały wykonane kulki sama w sobie zwiera

dużą ilość aktywnego żelaza

oraz

krzem,

wapń ,

magnez,

sód,

potas,

tytan,

mangan.

 

 

Torf

 

Jest nieocenionym i naturalnym źródłem substancji odżywczych dla wielu roślin.

Zdecydowanie zakwasza oraz zmiękcza wodę tym samym wzbogaca ją w substancje przydatne zarówno rybom jak i roślinom.

 

 

MAKRO I MIKROELEMENTY

ZAWARTE W NAWOZIE

GLINIANO TORFOWYM

 

Potas

Azot

Fosfor

Magnez

Siarka

Wapń

Żelazo

Mangan

Miedź

Bor

Cynk

Molibden

Kobalt

Sód

Tytan

 

To oferta jednego ze sprzedawcy na allegro ( kulki gliniano-torfowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię sama takie kulki. Glina sama albo glina+torf albo glina+ziemia marketowa taka z torfem, rozrabiane to wszystko wodą dla połączenia. Jeśli dawałam samą glinę albo glinę+torf to dosypywałam jeszcze K2SO4 (ok łyżki na pół kg mieszanki). Jak mieszałam glinę z ziemią to niczego więcej poza wodą nie dodawałam bo przeważnie taka ziemia supermarketowa jest już wzbogacana. Takimi kulkami wzbogacam akwarium średnio raz na kwartał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piaskownicy bym nie brała, no chyba, ze dopadniesz ciężarówkę co świeżo piasek zrzuciła aczkolwiek nie wiadomo skąd to jest. Lepiej kupić na allegro (np taką: http://allegro.pl/glina-rzezbiarska-nat ... 50875.html lub można zapytać się o mieloną, wtedy łatwiej jest wymieszać z torfem i innymi nawozami) albo znaleźć jakąś gliniankę daleko od cywilizacji i samemu sobie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...