Skocz do zawartości

Pytanie o Bocję wspaniałą


Wirujaca Pieta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem dużo o tych rybkach i na jednych stronach pisze że one mocno reagują na zmianę temperatury, często chorują na ospę, na innych że zmiana temperatury nie powoduję u nich ospy. Czekałem na te rybki tydzień aż przyjadą i sprzedawca mówi że są w kwarantannie. Podczas przewozu była inna temperatura niż u nich i są chore na ospę. I właśnie nie wiem, czy jak wsadzę woreczek pod kurtkę czy do jakiegoś pudełka czy coś, i wsiądę do samochodu i wpuszczę rybki do akwarium to nie dostaną ospy? Nie chciał bym mieć epidemii w moim baniaku... Bardzo chciałbym mieć te rybki bo są piękne i mam problem ze ślimakami to akurat w sam raz. Liczę na odpowiedzi hodowców bocji jak sobie poradzili podczas transportu... pozdro :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwarantanna w domu w osobnym akwa ;) albo ryzyk fizyk :D zaczekaj na koniec kwarantanny w sklepie,kup ryby i poproś o dużą ilość wody(im więcej wody tym mniejsze spadki temperatury)zapakuj ryby w pudło ze styropianu i do domu,ryby w workach do akwa odczekać aż temperatura się wyrówna i siup je do akwa ;) będzie dobrze ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...