Skocz do zawartości

Juwel Rekord 800


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem początkującym akwarzystą i dosyc niedawno kilka dni temu zakupilem akwarium Juwel rekord 800. Cos takiego: http://www.amekon.pl/x_C_I__P_29510318;29510001.html

Posiada wbudowany filtr. I teraz moje pytanie. Czy ten filtr nie napowietrza mi za mocno bardzo mocno gania wodę i porusza moje roslinki za mocno. ma skierowane kolanko w góre to troche mniej ale jak w dół dam to juz cala wode gania. NIe wiem czy do niego mozna zamontowac odmulacz? albo cos takigo zeby były bąbelki np z konara drzewa jakeigos ? Jak to zrobić

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie. W sklepie kameleon w Białymstoku za akwarium z filtrem i grzałka dalem równo 400zł

 

To dodatkowy brzęczyk to co to jest? i w jakiej cenie ewentualnie? chodzi mi jeszce o ten efekt bąbelków z za jakiegos kamienia zeby szły tak do góry. podejrzewam ze to trzeba dokupic szlaufik i tam wsadzic

 

EDIT:

 

POradzcie mi co mam zrobic bo trasznie ten filtr robi zawirowania wody i mi roslinki sie ruszaja mocno tak faluja a róznie koncówke ustawialem. Ma ona to do siebie ze jest gruba ma dosc duza srednice otworu. Widzialem moge dokupic do tego takie koncówke z węzykiem do napowietrzania dodatkowego, ale nie wiem czy moge kupic deszczownie? Ten filtr nie robi babelków i nie widac zeby cos z neigo wylatywalo tlyko strasznie meci mi roslinki

 

PORADZCIE:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem ale nie ma regulacji na 100% to filtr byl w zestawie razem z akwa to firmy juwel i jest to taki od góry do dołu prostopadłoscain i tam wklada sei pompe wkald i grzałke wszystko w jednym dodam ze on jest przymocowany chyba na stałe tak mi sie zdaje

 

Teraz pytanie czy do wylotu z filtra moge kupic jakis reduktor zeby podłączyc do neigo szlaufik i na koncu nim zamontowac taki dyfuzor co babelki robi, zamontowałbym gdziesz na dnie akwa w podlozu

ale tez chcialbym zeby z wyloty filtra lecialo a nie tlyko przez ten węzyk czyli cos na wzór rozgałęziacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bedzie jak zrobisz sobie deszczownie jezeli nie ma mozliwosci dokupienia orginalnej. Postaraj sie o plastikowa rurke, gdzie wypalisz dziurki nagrzanym srubokretem. Albo moze byc i waz ogrodowy. Kupujesz 2 przyssawki z uchwytami i montujesz ponad lustrem wody tak, aby woda wyplywala prawie poziomo. Beda i babelki i napowietrzanie a nie bedzie efektu "pralki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...