Skocz do zawartości

Wysokie PO4


mardow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, poddaję się.

Parametry wody na dzień dzisiejszy:

pH 6.7-6.8

Fe~0.3mg/l

NO3~5-10mg/l

PO4~5mg/l !!!

NO2/NH3 - 0

Temp. 24c

Filtr - kaskada (filtracja mechaniczna - gąbki myte co tydzień wraz z wymianą wody)

Jakiś rok temu założyłem małe 20L akwarium dla mojego syna, podłoże Sera Floredepot i na to zwykły żwirek rzeczny.

Nawoziłem solami i nigdy nie badałem wody - rośliny jakoś rosły, bez CO2 i z oświetleniem około 1W/L - gdy pojawiały się krasnorosty to usuwałem je mechanicznie.

Od jakiegoś miesiąca przeszedłem na nawożenie ADA Step 2 i Brighty K, chciałem się pobawić w małego chemika i sprawdzić parametry wody po dodaniu nawozów ADA, (co też one kryją :D), no i się zaczęło, wyszło PO4-5mg/l (może i więcej). Pomyślałem, wymiana wody i po kłopocie, biorąc pod uwagę, że to małe akwarium, kupiłem destylkę, zrobiłem zacier na CO2 (bimbrownię) i sukcesywnie dolewałem destylkę do osiągnięcia pH na poziomie 6.8 - udało się, ale tylko i wyłącznie zmniejszenie pH - co powoduje tak wysokie PO4 ? - nie wiem.

Dodam, że moje drugie akwarium (200L) jest nawożone AD-ą tak samo jak małe z tą różnicą, że jest inne podłoże i filtr zewnętrzny(filtracja biologiczna i mechaniczna) razem z pomocnikiem wewnętrznym (filtracja mechaniczna, gąbki czyszczone raz na tydzień podczas wymiany wody)

Wychodzi na to, że albo to wina podłoża albo filtra.

Może ktoś z was przechodził takie szopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...