Skocz do zawartości

[96] Zeberki


Karol112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :D

Chciałbym zaprezentować zbiornik który jest niby brata ale wszystko wokół niego robię ja ponieważ brat mieszka 50 km ode mnie czyli w Krakowie. Akwarium dojrzewało ok miesiąca ale toczę boje z krasnorostami więc porady mile widziane ;)

 

Więc tak:

 

grzewanie- grzałka 150w z termostatem 24*C

Podłoże-jasny drobny żwirek ok 4-5 cm

oświetlenie- teraz jest 1x 18w (rośliny ładnie rosną dzięki nawożeniu )

Nawożenie-na starcie zostało dodane macro micro Fe Co2 Ca Cu Teraz nawoże raz w tygodniu Fe oraz inne pierwiastki raz na tydzień.

 

Ozdoby:

Korzeń

Fototapeta

 

Flora:

2x Żabienica

1 kryptokoryna

kabomba

moczarka

i jeszcze coś innego

 

Flora:

4x pielęgnica zebra[w tym jedna para]

2x glonojady [glony ;/]

 

Fotki:

Dołączona grafika

rybci proszę się nie czepiać :lol:

 

Obecnie jestem w trakcie poszukiwań jakiegoś fajnie rozgałęzionego korzonka wtedy jakieś mchy microsorium.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie- teraz jest 1x 18w (rośliny ładnie rosną dzięki nawożeniu )

Nie za słabe to oświetlenie do tej obsady roślin?

Flora:

2x Żabienica

1 kryptokoryna

kabomba

moczarka

i jeszcze coś innego

A fakt,iż teraz"rosną"może być tylko chwilową dawką nawozów,

Akwarium dojrzewało ok miesiąca ale toczę boje z krasnorostami więc porady mile widziane ;)

Moim zdaniem jest "PRZENAWOŻONE"-rośliny które posiadasz nie nadążają z "przerobieniem" tych specyfików-a glon(w każdej postaci tylko na to czeka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie- teraz jest 1x 18w (rośliny ładnie rosną dzięki nawożeniu )

Nie za słabe to oświetlenie do tej obsady roślin?

Flora:

2x Żabienica

1 kryptokoryna

kabomba

moczarka

i jeszcze coś innego

A fakt,iż teraz"rosną"może być tylko chwilową dawką nawozów,

Akwarium dojrzewało ok miesiąca ale toczę boje z krasnorostami więc porady mile widziane ;)

Moim zdaniem jest "PRZENAWOŻONE"-rośliny które posiadasz nie nadążają z "przerobieniem" tych specyfików-a glon(w każdej postaci tylko na to czeka)

Przenawożenie? hmm ja dozuje dawki nie wielkie raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak za niedługo szykuje się nowy edit zakupiłem nowe rosliny na allegro mam nadzieje że do piątku do mnie dotrą.

A w piątak lub w sobotę (jade na miasto) po chodzę po zoologicznych i zakupie korzonek zależy jakie będą to 2.

 

Na razie na tym korzonku co jest pojawia się pleśń i za bardzo nie wiem co zrobić więc prosiłbym o porady.

 

A jeśli chodzi o fototapetę to też się znajdzie rozwiązanie ponieważ rozmyślam nad żywym tłem tylko zastanawiam się ży zeberki nie stratują tego mchu więc też potrzebuję porady.

 

A jeśli chodzi a rybki to świetnie się wybarwiają i najważniejsze rosną. Nie jestem pewny czy 2 sztuki nie opuszczą baniaka jak podrosną. Jak będą korzonki to razem z tym będą kryjówki i będą miały raj doładuję jeszcze jakieś kamole. Tak więc akwarium kwitnie.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dzisiaj przyszła paczka od ecika. Po przyjściu ze szkoły zobaczyłem mój "Imieninowy" prezencik rzuciłem plecak w kąt zabrałem paczkę, nożyczki, żyłkę i zabrałem się za szczepienie mchów do korzonka i kamieni.

Nie będę owijał w bawełne teraz z roślinek to

phoenix moss

taiwan moss

stringy moss

Nurzaniec

Cryptocoryne Wendtii

zwartka wilisa

cabomba

moczarka kanadyjska

żabienice

i nieokreślona przeze mnie roślinka.

 

a i zapomniałem dodać że w gratisie dostałem szyszki olchy :D

 

Baniak tak bardzo się nie zmienił docelowo dojdzie jeszcze jeden korzonek i tło niestety nie miałem bristolu i nie wiem jeszcze kiedy będzie ale myślę nad tym.

 

Dołączona grafika

 

sorry za jakość zapraszam do komentowania

 

puźniej dodam fotki lepszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...