Skocz do zawartości

PROSZĘ O POMOC ROŚLINKI NIE ROSNĄ


Rekomendowane odpowiedzi

akwarium 112l temperatura 26- 28 stopni podloze piasek plus podloze filtus takie drobne granulki nie pamiętam nazwy rosliny pelia microzorium mech wilow i jeszcze inne gatunki mchu nazw nie pamietam nawozenie co2 oswietlenie 2 x 18w silvania gro lux i sylvania cool fresh white

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenia masz grubo ponizej 0,4 wata na litr. W tym przypadku CO2 jest zbedne, gdyz rosliny maja za malo swiatla do szybkiego wzrostu a tym samym nie pobieraja CO2. Pomysl nad Dolozeniem 3 świetlowki. 2 obecne zmien na 20 watowe i zamontuj trzecia tez 20 wat. Bedziesz mial troche ponad 0,5 wata na litr. Wtedy rosliny zaczna szybciej rosnac i CO2 stanie sie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosliny to nie tylko CO2 i oswietlenie 0,5 W na litr Spore znaczenie ma twardośc wody i nawożenie to podstawa bez tego lipaaaaaaaa Nie mówie ze nic nie będzie rosło ale na pewno nic wymagającego. Na wzrost roslin ma wpływ wiele czynników sa akwaria w których własciciel nawet się nie będzie starał a rosliny będą zasuwały ale to przypadki generalnie jesli chcemy się cieszyc pięknymi i zdrowymi roslinami musimy troszkę sie pomęczyć choćby nawożenie. Ja mam 250l i 90W oświetlenia (za mało) ale rośliny rosną pięknie oczywiście nie wszytskie a rosną dzięki dobremu i regularnemu nawożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam robię nawozy ze względu na ceny tych kupowanych i ich jakość Koszty ogromne dobry nawóz kosztuje jakieś 30zł za 300mil. jak nie więcej a dawkowanie to zwykle kombinacja 2 -3 nawozów tego samego producenta nic innego jak chwyt marketingowy . Ostatnio kupowałem HQI do zbiornika 2x150W jak szukalem do celów akwarystycznych koszt jednego to jakieś 400 do 700zł a jak poszukałem do celów budowlanych zapłaciłem 303 zł za 2 razem z przesyłką ta sam lampa tylko do innych celów I podobnie jest z nawozami naciąganie naciąganie Ps 2 zwykle żarówki 40W to sobie daj do piwnicy jak masz ciemno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci lampa UV stosuje się ją tylko przy chorobach zabija wszystkie bakterie nawet te pożyteczne no i przy zakwicie wody Znam sporo ludzi co kupili za gruba kasę i nie użyli ani razu A co do przepisu ????? Dał bym ale z racji tego ze sprzedaję ten nawóz to raczej odpada :) w dziale sprzedam znajdziesz więcej info Mogę tylko powiedzieć ze mój nawóz jest extraaaaaaaaaa :) co widać po moich zbiornikach nawet w tym z mniejszym oświetleniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...