Skocz do zawartości

[72l] Od odbioru akwaria do wpuszczenia rybek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym temacie chcę pisać o wszystkich moich zmaganiach przy zakladaniu akwaria, od odbioru po wpuszczenie ostatniej rybki. A wiec zaczynajac: glownym moim zalozeniem bylo to aby akwarium zmiescilo sie w calej polce. wiec teraz wybor padl na akwarium robione na wymiar. A wiec wczoraj tj w niedziele 11.01.09 przywiozlem akwarium od mojej dziewczyny (chwala jej braciom za wykonanie go :) ) i po odpakowaniu troszke je wyczyscilem i zostawilem. dzisiaj po powrocie ze szkoly zaczalem czyscic polki poniewaz musze wstawic tam wzmocnienia oraz ogolnie uprzatnac :D w czasie sprzatania znioslem akwarium do lazienki i powoli zalewalem woda. wykonywalem to etapami. na chwile obecna akwarium zalane po brzegi jak widac na zdjeciach. teraz kilka slow o miejscu docelowym. jest to polka wewnetrzna w szafce w moim pokoju, widoczna na zdjeciach. podczas eksploatacji akwarium 30 litrowe plyta ugiela sie o okolo 4 mm. w obawie o jej zlamanie wykonam wzmocnienie. wzmocnienie zaznacze na wysunku, bedzie ono wykonane z plyt meblowych bo akurat takie mam dostepne. plyty beda wkladanie w siebie i klejone, powstanie z nich swojego rodzaju krzyz. niestety nie obejdzie sie bez przesuwania szafki, ale to juz gdy bede mial gotowa pokrywe.

Wymiary akwarium to 90x23x35 co daje w przyblizeniu jakies 72 litry

Akwarium

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Szafka: (te czerwone linie to planowane wzmocnienia)

Dołączona grafika

Material na wzmocnienia

Dołączona grafika

Teraz kilka slow o pokrywie, chce ja wykonac z paneli podlogowych poniewaz takie mam w domu. wymiary pokrywy to 90x23x7. w jej wnetrzu chce zastosowac 2 odzielnie wlaczane swietlowki ( symulacja dnia tzn rano-poludnie-wieczor) z wlacznikami czasowymi.

Dołączona grafika

Co do filtra posiadam tylko filtr do akwaria 50litrowego i chyba taki zastosuje. mysle o wykonaniu filtra zewnetrznego lecz nie mam pomyslu na umieszczenie go ( prosze o wskazowke gdzie go mam umiescic i jakies propozycje- poradniki nt budowy owego urzadzenia(do aranzacji w calej szafce)

Co do ogrzewania to bedzie to grzalka do akwaria 100litrowego ktora bedzie regulowana oddzielnym termostatem.

 

Pytania:

nie wiem czym akwarium jest klejone. czy jesli jest to zwykly silikon to moze on zostac? pytali o przeznaczenie akwarium wiec ufam im i mam nadzieje ze jest on dobry do tego typu rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zdjecia zmniejszone.

 

Pocialem plyte na wzmocnienia, jutro byc moze ja wstepnie zloze. zakladac ja bede przed samym wsadem akwaria poniewaz nie chce ruszac poki co mniejszego akwaria. dzisiaj mam nadzieje jeszcze wyrownac plyty tak aby byly rownej wysokosci. jutro mam nadzieje zaczac robic pokrywe. prosilbym o opinie osoby doswiadczone w tej kwestii. zastanawiam sie gdzie umiescic otwor na wsyp pokarmu. podnoszona gora raczej odpada ze wzgledu ze zostanie mi 7cm wolnego miejsca nad akwarium. mysle o uchylnym okienku z przodu albo ewentualnie jakiejs klapce od gory ( malo miejsca, o zgrozo :( )

 

do do uwagi kolegi Reo, w tym temacie chce pokazac caly proces zakladania akwaria, od sprowadzenia do domu az po wpuszczenie rybek, a to jednak troche trwa, zwlaszcza ze pokrywe bede robic wlasnorecznie.

 

EDIT:

chyba zdecyduje sie na taki system filtracji jak kolega marvelx w temacie LINK tylko ze chcialbym zrobic cos o takim przekroju Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może bardziej by temat pasował do Galerii - Słodkowodne, w końcu prezentujesz swoje akwa

 

mniejsze fotki bo za wiele nie widać

Ja tam widze tylko odebranie akwa a nie do wpuszczenia rybek. Ale mam nadzieję że z czasem będą dochodziły zdjęcia ale w mniejszym formacie.

czy nie wystarczyło jak jedna osoba to napisała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostanie mi 7 cm zapasu wiec moge to zwiekszyc do 10 cm i zostaje mi 5 cm. pokrywa bedzie nakladana na akwarium. dzisiaj moze zaczne ciac elementy. woda dalej stoi w akwarium.

 

Pytanie co do roslin: ma ktos jakies doswiadczenie z zamawianiem roslin z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dlugie a waskie akwa i tu masz plus co do oswietlenia :) Mozesz zmiescic 2 swietlowki po 25 wat co da juz przyzwoite oswietlenie dla twoich 70 litrow. Zrobie teraz maly wywiad srodowiskowy :)

Chcesz raczej rosliny trudniejsze w hodowli czy wystarcza pospolite?

Bedziesz sie bawil w CO2?

Interesuja cie roznorodne korzenie??

Chcesz raczej gesto zarosniety zbiornik czy wolisz zostawic wiecej przestrzeni do plywania dla rybek?

Moze znajdz foty akwarium, do ktorego twoje mieloby byc podobne, w stylu w jakim chcesz uzadzic swoje - bedzie latwiej spelnic twoje oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec odpowiadam :)

Chcesz raczej rosliny trudniejsze w hodowli czy wystarcza pospolite?

wolalbym roslinki prostsze, ale trudniejsze przyjme oczywiscie takze :)

Bedziesz sie bawil w CO2?

raczej nie, ze wzgledu na koszty, moze kiedys

Interesuja cie roznorodne korzenie??

korzenie jak najbardziej, jednak bedzie ciezko znalezc dlugi a waski ( czeka mnie wyprawa w las? :) )

Chcesz raczej gesto zarosniety zbiornik czy wolisz zostawic wiecej przestrzeni do plywania dla rybek?

co do tego to chodzi mi o zarosniete boki i troche wolnego w srodku

Moze znajdz foty akwarium, do ktorego twoje mieloby byc podobne, w stylu w jakim chcesz uzadzic swoje - bedzie latwiej spelnic twoje oczekiwania :)

podaje link do zdjec ;)

http://ryszardriedel.pl/aqua/13_01_2009.jpg

http://michcioroslina.fotosik.pl/albumy/561114.html

http://images28.fotosik.pl/305/a1d7cf7d4fe544c1.jpg

i cos w tym typie, jak znajde cos ladnego to jeszcze edytuje i dodam zdjecia

 

co do uzupelnienia poprzedniej czesci tematu dotyczacej filtra, zastanawiam sie pomiedzy filtrem zewnetrznym a filtrem kaskadowym. ktory bedzie lepszy? dla mnie kaskada ma zalete ze nie bede musial bawic sie w robienie jeszcze jednego akwa na filtr. tylko jak bedzie wygladac kwestia roslinek, tzn czy ten filtr wlewajac na nie wode nie bedzie ich niszczyl? (mialem takie przypadki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa skonczona, zdjecia wrzuce jak tylko fotosik stanie sie dostepny. dosc dobrze mi sie udala, teraz tylko musze pieniadze na elektronike wynalezc i zamowic :D

 

EDIT:

dopiero teraz mi sie udalo wrzucic.

a wiec zaczynajac od trudnych poczatkow:

Dołączona grafika

dorobienie boku:

Dołączona grafika

Sprawdzenie konstrukcji na akwarium:

Dołączona grafika

po kilunastu minutach pracy:

Dołączona grafika

widok gotowej pokrywy na akwarium:

Dołączona grafika

Widok z boku:

Dołączona grafika

widok wnetrza:

Dołączona grafika

 

teraz pytanie. gdzie umiescic i jak wykonac otwor do karmienia ryb? odrazu mowie ze nie moge zrobic otwieranej klapy poniewaz od gory zostalo mi 3cm wolnego miejsca.

 

pytanie co do podloza jeszcze. z czego robic? sam zwir czy dodac jakas ziemie czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...