Skocz do zawartości

Pytanie o zachowanie rybek w akwarium...


sycyliusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem "świerzym akwarystom"

 

Mam pytanie o zachowanie Danio.(2 samce +3 samice)

Rybki czasami podpływają do siebie i tak "wywijają" kólka, pętle... co oznacza takie zachowanie..?

Jeden samiec wyjątkowo gania inne Danio... zarówno samca jak i samice..jakiś taki nerwowy.

 

I tak przy okazji co sądzicie o obsadzie...? Chciałem dokupić parkę Kirysów ponieważ słyszałem że czyszczą akwarium z opadniętyego pokarmu..

Aha i znajomy objecał mi parkę Gupików.. Dodać?

Czy te wszystkie moje rybki się nie pogryzą?

 

I takie jeszcze jedno pytanie o Glonojada-zbrojnika..

Wiem że oprócz glonów żywi się też innym pokarmem...

 

Czy sam sobie "znajdzie" np.larwy ochotki lub opadnięte płatki pokarmowe? ?

 

 

aha..moje rybki nie chcą za bardzo jeść robali..nie dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dokupić parkę Kirysów ponieważ słyszałem że czyszczą akwarium z opadniętyego pokarmu..

Kup ze 4 -5 kiryskow bo lubia byc w wiekszej grupie.

Aha i znajomy objecał mi parkę Gupików.. Dodać?

Jak znajomy obiecal ci tylko parke to sam dokup ze 2 samiczki. Beda sie czuly lepiej we 4 bo sa stadne.

I takie jeszcze jedno pytanie o Glonojada-zbrojnika..

Wiem że oprócz glonów żywi się też innym pokarmem...

Czy sam sobie "znajdzie" np.larwy ochotki lub opadnięte płatki pokarmowe? ?

Ten roslinozerny przedstawiciel zbrojnikowatych moze cierpiec na choroby ukladu pokarmowego jesli bedzie wsuwal robale. Moja dobra rada - dawaj pokarm roslinny. Sprobuj z surowa cukinia. Plaster nabij na cos ciezkiego i wrzuc do akwarium. Mojemu pleco baaaardzo to smakuje. Pamietaj zeby cukinia byla mloda - troche wieksza niz ogorek szklarniowy.

aha..moje rybki nie chcą za bardzo jeść robali..nie dziwne?

Jakich robali? Nie wiem co podajesz.. Prawdopodobnie ochotke. Sprobuj roznych rodzajow - dafni, larw komara, wodzienia itp. I kup rybkom pokarm ze spirulina, zeby mialy cos roslinnego. Dawaj na zmiane - 1 raz dziennie i codziennie inny rodzaj pokarmu.

5 Danio pręgowane (dwa czerwone 3 niebiesko-szare)

Nie lepiej wygladalyby wszystkie w jednym kolorze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnismy z tym tematem przeniesc sie do dzialu karmienie no ale w drodze wyjatku.. Chetnie jadaja lekko gotowanego brokuła i kalafior, zielonego ogórka juz nie tak chetnie, moj z braku laku zje troche gotowanej marchewki ale nie pali sie bardzo do tego.. Podobno salate tez jedza ale moj olał ja totalnie. Z owocami nie probowalam jeszcze ale mam zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że Gupiki są stadne, Kirysy są stadne.. ale czy jak bym ich dodał tak po 5 sztuk to nie będzie ich za dużo?

 

A teraz mam nowe spostrzeżenie.. przychodzę z pracy a tam przy filtrze (tam gdzie obudowa wciąga wode do filtrowania) przyssane trzy małe neony....

 

Jak wyłączyłem filtr i je wyłapałem to spostrzegłem że miały ponadrywane płetwy ogonowe.

I teraz nie wiem czy mój agresywny danoi je popodgryzał i zamęczył... czy też filterek je przyssał ? Cóż o tym myslicie?

 

oczywiście neony odizolowałem ... ale że pływały bokiem lub pionowo w dół to niestety posżły do morza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje rybki PLATKI gdy je kupiłem były bardzo żwawe, pływały po całym akwarium. A teraz siedzą w statku i pływają w miejscu, dopiero gdy się je karmi to wypływają. Nie wiem co to może być. Mam jedną parkę tych rybek i doczekałem się narybku 8-) Liczę na odpowiedź. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba są leniwe to normalne zachowanie

Aha dzięki za odpowiedź, już się bałem o swoje rybki. Są takie ładne to na co się chowają po zakątkach :P

 

a co to za rybki????PLATKI :?::?::?:

 

Zmienniak Plamisty (platka)

http://www.superakwarium.pl/zmienniak-plamisty-i-wielobarwny-platka-id420.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem "świerzym akwarystom"

 

Mam pytanie o zachowanie Danio.(2 samce +3 samice)

Rybki czasami podpływają do siebie i tak "wywijają" kólka, pętle... co oznacza takie zachowanie..?

Jeden samiec wyjątkowo gania inne Danio... zarówno samca jak i samice..jakiś taki nerwowy.

 

I tak przy okazji co sądzicie o obsadzie...? Chciałem dokupić parkę Kirysów ponieważ słyszałem że czyszczą akwarium z opadniętyego pokarmu..

Aha i znajomy objecał mi parkę Gupików.. Dodać?

Czy te wszystkie moje rybki się nie pogryzą?

 

I takie jeszcze jedno pytanie o Glonojada-zbrojnika..

Wiem że oprócz glonów żywi się też innym pokarmem...

 

Czy sam sobie "znajdzie" np.larwy ochotki lub opadnięte płatki pokarmowe? ?

 

 

aha..moje rybki nie chcą za bardzo jeść robali..nie dziwne?

Witam!

nie ma obawy w zachowaniu twoich rybek,są to cechy naturalne w zalotach lub prezentacjj dominacjj w stadzie,tak samo jak ten samczyk danio,w karzdym stadzie jest dominujący samiec tak samo jest w tym przypadku,zapewne ten samiec jest naj większy i naj silniejszy i dla tego gania inne ryby.

Do tych ryb możesz sobie dokupić różnego rodzaju ryby z gatunku Piękniczkowatych i na pewno bendą się dobrze czuły w twoim akwarium.

POZDRAWIAM!!! Casper2201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...