Jump to content

gupiki


pablo_24
 Share

Recommended Posts

witam zakładam nowy temacik tematem są gupiki ma 5 sztuk i chciałbym żeby sie rozmnożyły ale coś jest nie tak 3 to pawie oczka jak mi sie zdaje 1 jedna sztuka jest czerwona i większa od tych pawich oczek mam mech i roślinki woda ok lampa chodzi w automacie o określonej porze się załącza i wyłącza ale nic gupiki sie nie mnożą nawet nie wiem jak wygląda samie a jak samica czym sie różnią mam zamiar dokupic gupiki i chcę wiedziec pomóżcie koledzy bo bo chce żeby coś sie urodziło .

Link to comment
Share on other sites

mam jeszcze pytanko chciałbym dokupic roślinki jakieś latwe bardzo w w uprawie może jakieś trawki lub coś co nie jest trudne w uprawie a lubi temperaturę 25-29 stopni coś prostego i czy wyjmowac z koszyczków czy wstawiac tak jak zakupie man nawóz w kulkach pod korzeń jbl kulgen

Link to comment
Share on other sites

O ile pamiętam był niedawno temat jak rozróżnić samca gupika od samicy.

 

Samce są mniejsze, kolorowe z wielkim ogonem. Samice są większe, szare i grubsze. Gupiki to ryby jajożyworodne co oznacza że młode rozwijają się w steku samicy i wypływają na świat jako małe igiełki.

 

Rozmnożenie nie sprawia większych problemów. Jeśli samce zaczną gonić za samicą to znaczy że niedługo będzie ona gotowa to rozrodu. Ja czekałem tak ze 2 tygodnie po czym przekładałem ją do nowego zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

hej

ja polecam początkującym kupić w jednym sklepie z 5 samic najlepiej z dużymi brzuszkami a w innym sklepie samce z 2 sztuki z samic już będą takie rybki jak były w sklepie a 2 raz takie jakie mamy samce zdrowe to jest genetycznie i ekonomiczne

cze

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...