Skocz do zawartości

Czym karmic te rybki ?


DarthKowal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem swiezym akwarysta :)

 

Posiadam akwarium 112L i mam w nich 12 kardynalkow 6 danio pregowanych i 6 danio kolarowych ( tak pisalo w sklepie) 5 neonkow czarnych 3 otoski oraz glonojada.

 

Rybki dzis kupilem i sa bardzo male wiec kupilem im pokarm dla malych ryb oraz dla dorastajacego narybku Tropical Supervit.

 

Planuje dokupic jeszcze killka neonkow innesa oraz parke gurami mozaikowych.

 

Teraz pytanko czym karmic te rybki jak podrosna poprosze o kilka przykladow wiem ze dla glonojadow sa specjalne tabletki ktore moga tez zjadac inne rybki.

 

Dziekuje za kazda odpowiedz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardynałki sa typem ryb zimnowodnych czyli nie pasuja, Neonków za mało przynajmniej 10szt., otosków za mało przynajmniej 6szt., zbrojnik niebieski z przymusu mógł by być lecz go się powinno trzymać w parach czyli taz go możesz wydać jak masz otoski. Danio odpada ponieważ jest bardzo ruchliwą rybą i to jest dla niego za małe aqwa. Zamiast gurami (tez za mały litraż dla nich) możesz kupić inne rybki. Masz mnóstwo typów. Napisz w wyszukiwarce obsada 112l to ci wyskoczy chyba z tysiąc tematów na tym forum :) . Możesz jeszcze napisać wymiary aqwa ale podejrzewam ze standardowe . A jeżeli chodzi o karmienie to możesz im kupywać mrożonki, płatki... Ja sam karmie płatkami : Tropical cichlid color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie , że 112l to dla danio dosyć. Z tej 112 gdyby odliczyć kamienie... do zostanie jakieś 80-90l. Większość ludzi sugeruje się wielkością tych ryb co jest wielkim błędem !!! Tak więc wydaje mi się że się nie pomyliłem przy tej odpowiedzi ...

 

 

Podstawą dobrego karmienia są częste zmiany karmy (raz dajesz taką raz inna) i post raz na jakiś czas. Ja swoim rybką nie daję zarcia jeden dzień w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Moja kolej. Miałem dziesięć danio w 112 - biegały sobie normalnie mniej więcej przez trzy tygodnie... inna sprawa, że był to czas ospy rybiej w moim akwa, ale padły wszystkie co do sztuki. Drago ma w jednym rację - rybki są bardzo i to bardzo ruchliwe - cięzko je wogóle policzyć ( a przy zdychaniu notorycznym liczenie to była podstawa). Może inni będą mieli inne zdanie, ale u mnie chyba rzeczywiście miały troszkę mało miejsca... pomimo, że to małe rybki :)

 

Co do karmienia: im bardziej urozmaicisz tym chyba lepiej - ja mam ichtio vit, super vit, bio vit, spiruline z Tropicala i podaję na zmianę - do tego co jakiś czas pokarm mrożony.... a i tak mi skubańce roślinki wtryniają. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak chcesz mieć całe roślinki to co jakiś czas roślinkę np natkę pietruszki po sparzeniu :) ja własnie dzisiaj wrzuciłem (tzn wsadziłem w dno) małą gałązkę i rybki chciały się pozabijać - po godzinie prawie nic z niej nie zostało... ale może wreszcie zostawią roślinki. Niestety spirulinka i Bio Vit sobie nie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...