Skocz do zawartości

[54l]Ogólne


Totmes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam mój baniaczek ... cały czas się zmienia , mam nadzieję ,że na lepsze.

Założony około połowy sierpnia

 

Wymiar : 60x60x30 54l

Podłoże : grys bazaltowy

Filtr wew. : AquaEl mini plus 240l/h

Ogrzewanie: AquaEl 50W - temp. 26-27 st.

Oświetlenie: 15W Osram Natura, 8W 4000K

Nawożenie : Bimbrownia, Aqua Plant, Ferro Aktiv

PH - 6,6

 

Flora : Cabomba caroliniana

Lilaeopsis Braziliensis

Echinodorus parviflorus Tropica

Cryptocoryne becetti

Cryptocoryne nevellii

Rotala Indica

Rotala sp.Vietnam

Ludwigia repens rubin

Fissidens Fontanus

 

Fauna : Neon Innesa x 10

Otosek przyujściowy x6

Pielęgniczka Ramireza 1+1

 

Fotki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tym tłem i podłożem o wiele bardziej akwarium mi się podoba :) . Jeszcze ciekawiej będzie jak roślinki się rozprzestrzenią :). Swoją drogą to taki odcień tła chciałam do swojego akwa 35l, ale jakoś za ciemne kupiłam. Patrząc na Twój zbiorniczek mam chęć się jeszcze raz rozejrzeć za innym tłem. Twoje jest jakie konkretnie, jeśli mogę wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że można wiedzieć :) ja na to wpadłem przez przypadek bo chciałem mieć takie tło jak w sklepach zoologicznych ale nigdzie nic takiego niema więc pochodziłem i wymyśliłem :) to nie jest oryginalne tło ze sklepu zoologicznego tylko z papierniczego folia samoprzylepna coś takiego jak są literki do przyklejania tylko cały arkusz. Następnie zanim zaczniesz urządzać akwarium to przyklejasz od zewnątrz dociskasz kartą (np. vitay bo do bankomatu szkoda może się zniszczyć). Tylko jak będziesz kupował to pamiętaj że kolor troch się rozjaśni jak zalejesz wodę więc kup ciemniejszy. I trzeba uważać podczas przyklejania żeby nie zostały pęcherzyki powietrza (dlatego ta karta potrzebna) bo średnio to wygląda, a nadmiar folii obciąłem nożykiem takim do papieru. Powodzenia :):) jak masz jakieś jeszcze pytania po pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do Lwica79 małe nieporozumienie.Ostatnie zdjęcia baniaczka ,który Ci się podobał to zdjęcia Pieti'ego , który mi się tu podpiął do tematu :evil:

Do Polska1982 zdjęcia robione zwykłą cyfrówka. Kilka z nich zrobiłem z użyciem flesza, tło wtedy jest takie ciemniejsze ale barwy rybek wychodzą pięknie :D , poza tym dzięki.

 

Niestety przegrałem walkę z krasnorostami , które opanowały mi cały baniak i nastąpił restart. Przy okazji trochę pozmieniałem w aranżu. Jak już dojrzeje dam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...