Jump to content

podgryzanie molinezji


misiekwolfik
 Share

Recommended Posts

Witam

Ostatnio zauważyłem ze moje dwie samiczki molinezji nawzajem sie podgryzają :shock: nie mam pojęcia co to może być? one nawzajem sie "podgryzają" i jakgdyby tańcza wokoło, nie mam pojęcia co to może być i czym to może być spowodowane :shock: nie mają uszkodzonych żadncyh płetw tylko "podgryzają" sobie boki. Co to może być :?:

Link to comment
Share on other sites

Molinezje sa jajozyworodne i podchodza do tarla.

Jajożyworodność (ovoviviparia) - odmiana jajorodności, jest konsekwencją zapłodnienia wewnętrznego, gdzie podczas składania przez samicę jaj, młode są w pełni rozwinięte i gotowe do samodzielnego życia. Uwalniają się z osłon jajowych bezpośrednio przed złożeniem jaj, w trakcie lub zaraz po złożeniu.

Kazda ryba podchodzi do tarla ale u wielu z nich zupelnie inaczej to wyglada. Jajożyworodki sa specyficzne pod tym wzgledem gdyz samiec nie zapladnia zlozonej ikry podczas "wycierania sie" parki. Samiec trze sie z samica aby zaplodnic ja wewnetrznie. Tak wiec molinezje nosza w brzuchu zaplodnione jaja, z ktorych rybki wykluwaja sie w trakcie porodu.

A jesli chodzi o podskubywanie. Czesto molinezje tej samej plci bawia sie ze soba, przeganiaja sie itp Najczesciej jednak samce w ten sposob prowokuja samice do rozplodu.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Tyle że autor postu napisał że to są dwie samice więc wątpie żeby to były tańce godowe a wy tu piszecie o tarle???? A u molinezji takie zachowanie jest normalne ja mam ich 5 (2 samce 3 samice) pływają przeważnie razem i też sie tak zaczepiają ganiają.

Link to comment
Share on other sites

Autor do tej pory nie napisal nam czy jest pewien, ze to 2 samice. Dlatego staramy sie rozwazyc wszystkie ewentualnosci. Tak czy inaczej w kazdej rybiej rodzinie dochodzi do zaczepek i wcale nie powinno to byc dziwne. Mi tez by sie nudzilo caly dzien spokojnie plywac w te i z powrotem :P

Link to comment
Share on other sites

No i wyszło na moje :D:D:D:D:D. Pytanie i szybka odpowiedz na zadane pytanie oczywiście na temat. A nie sami stwarzamy sobie niepotrzebne problemy. Nie gniewajcie się na mnie ale je zawsze mówię i piszę to co myślę. Taki jestem ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak - u molinezji to bardzo naturalne. Moje samiczki czesto sie przeganiaja i zadnej sie nic zlego nie dzieje. A za te domniemywania w swoim i innych imieniu przepraszam. Spotkalismy sie tu juz z wieloma uzytkownikami, ktorzy nie do konca byli pewni co maja i widza w swoim akwa, my nie do konca dopytalismy o wszystko i byl problem. Musimy dociekac, zeby przeanalizowac wszystkie mozliwosci.

Link to comment
Share on other sites

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc ;)

a co do tych "domniemaniach" i tym podobnych to chyba lepiej zapytać sie dwa razy niż później jakieś głupoty pisać :P im więcej pytających i odpowiedzi to tym samym dowiadujemy się więcej a i może przy oakzji rozwinąć temat i poszerzyć swoją wiedze :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...