Skocz do zawartości

choruje mi ślimak


Rekomendowane odpowiedzi

ma ślimaka Ampullarius żółtego i na jego muszli pojawiły się wyżłobienia. zaniosłam podobną muszle do akwarysty w sklepie bo już jednego straciłam powiedział mi że muszę zastosować tropical ph plus albo kamień wapienny albo skorupki z jajek wyjąć korzeń .

jak zakładałam akwarium kazano mi kupić korzeń i tropical ph minus bo miałam problem z rybkami.

ogólnie ph mam 6.5 akwarium 120l temp ok 26 690l/h wymiana wody do tego co 2 tyg 1/3 zamiana

rybki to neonki7, głupiki8, danio4, duży glonojad, bocja1

głupiki same mi się rozmnażają na stan dzisiejszy mam tyle

ślimak dojrzały płciowo

jak ratować ślimaka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisząc o wyżłobieniach masz na myśli korozję muszli, to owszem powodem jest zbyt niskie pH... ale podwyższanie pH dla całej obsady to nie jest najlepszy pomysł, jak rybki miały do tej pory 6,5. Owszem- do 7 można by to podnieść ale trzeba by to robić bardzo powoli, czyli np podnosić o 0,1 co miesiąc.

 

Jakie masz parametry w kranie? Przypuszczam że pH powyżej 7 skoro je obniżałaś za pomocą pH minus. Więc przyszykuj najlepiej dla ślimaka oddzielne akwarium- czy jakikolwiek pojemnik nawet 10l- przez jakiś czas nic mu nie będzie... nalej kranówki, niech odstoi 24h, daj jakieś roślinki, niech sobie nawet pływają..i włóż tam ślimaka. Sama woda o wyższym pH już powinna pomóc, ale to długo będzie trwało...więc możesz zakupić również specjalny pokarm dla ślimaków.. to są jakieś tabletki z wapnem które się przyczepia ponad taflą wody (nie wrzuca do wody) i ślimak sobie wychodzi i je podjada.Oczywiście zwykły pokarm też mu podawaj w odpowiedniej ilości. Aha..i wodę w tym pojemniku podmieniaj ze dwa razy na tydzień po 30% to obejdzie się chyba bez filtra. Napowietrzanie niepotrzebne bo Ampularia oddycha powietrzem atmosferycznym.

 

W tym czasie jak ślimak będzie odseparowany- kilka tygodni... podwyższ powoli pH w głównym akwarium do 7 ...choć nawet 7,5 moim zdaniem jest ok. - zrób to cotygodniowymi podmianami wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...