Skocz do zawartości

[960l] Skalary czy Pawiookie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku chciałbym prosić obsługę o usunięcie tematów:

[450l]Skalary czy neony?

[960l]Obsada z pielęgnic

Oraz podziękować shadow2525 za podanie cenny info na temat strony pawiooka.pl

Dostałem tam odpowiedź na to co chciałem :)(czy pawiookie mogą być z zebrami -> dla przyszłych zastanawiających się mówię,że tak)

Teraz mam do Was pytanko ale najpierw podam wymiary oby2 akwa:

450l 150dł x 50sz x 60 wys

960l 120dł x 80sz x 100 wys

W 450l jak już pewnie wiecie znajdują się skalary i nie wiem po prostu czy nie lepiej dać pawiookich do dłuższego ale węższego i niższego akwa jak wiadomo lepiej im dać dłuższe a niższe, niestety warunki w domu pozwalają tylko na 150cm tam gdzie stoi 450l... A tam gdzie ma domyślnie stanąć 960l jest tylko 120cm dł (niestety dłuższe nie wejdzie :cry: ) Rozmawiałem już kiedyś ze starszym, że według mnie pawiookie + zebry miały by się lepiej w dłuższym akwa(mniejsze 450l) a to 960l jest tak bardziej pod palety czy też skalary.

Co myślicie o tym żeby tak to zrobić? Skalary do wyższego lecz krótszego i szerszego(960l) a pawiookie do dłuższego lecz węższego i niższego(450l). Skalary dobrze się mają w 450l więc najbardziej mi chodzi o dobro pawiookich bo to "przez nie" cały ten bajzel. Niestety od małego hoduję tylko skalary i po prostu na pawiookich nie bardzo się znam.

Z góry dzięki za każdą opinię proszę pamiętać o tym że to pawiookie są tutaj najważniejsze i im ma być najlepiej w nowym akwa. Skalary jak na razie są zadowolone.

Wtedy i tylko wtedy gdy pawiookim wg. Was będzie lepiej w 450l skalary znajdą się w 960l:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa zbiorniki są OK. Ja ze względu na rozmiary jakie w przyszłości osiągną pawiookie dałbym ich do większego zbiornika. Skalary lubią zbiorniki porośnięte wysokimi roślinami, a w zbiorniku o wysokości 1m raczej będzie ci ciężko utrzymać rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...