Skocz do zawartości

Pomoc...


taszmir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się kompletnie na akwarystyce. Kupiłem bojownika wspaniałego, prawdopodobnie, w sklepie zoologicznym... Wybrałem go ponieważ powiedziano mi, że te ryby nie potrzebują jakichś specjalnych filtrów czy naświetlania, a chciałem kupić rybkę córeczce. Chciałem się dowiedzieć czy to prawda?? Chciałbym również się dowiedzieć czy mogą jeść pokarm w płatkach i czy mogą być w akwarium około 20 litrowym. Z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bojownik wspaniały jest rybą o stosunkowo małych wymaganiach akwarystycznych. Poziom wody w akwarium powinien wynosić przynajmniej 20 - 25 cm, więc jeżeli to 20 litrowe akwarium spełnia warunek to nie powinno być najgorsze. Nie ukrywam, że zbiornik o takiej pojemności nie jest zbyt duży. Jak wiadomo im mniejsze akwarium, tym gorzej zapewnić równowagę biologiczną w akwarium. Akwarium dla tej rybki powinno być obsadzone roślinami. Temperatura 25 - 30 stopni. Nie wolno trzymać więcej niż jednego samca w zbiorniku! Jeżeli będą dwa lub więcej to będą walczyły, aż jeden z nich zdechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem jak mam wpuścić pierwszy raz samiczki do samca ( bojownika patrz agresywny bojownik od pani Izy) Mówiono mi że kotnik będzie najlepszy ale mam zbyt male akwarium 4,5 l. kwadratowe Tata mówił mi że najlepiej w tym wypadku bedzie wsadzic samiczki z torebką do jego akwarium i pozostawic na pół dnia a potem wypuścić Czy samiec nie zdechnie ze stresu bo zawsze był sam w tym małym akarium .....

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czy Ty w 4,5 litrowym akwarium chcesz mieć bojownika samca i samiczki? Jak chcesz mieć cokolwiek więcej niż jeden bojownik to musisz kupić większe akwarium. Rybki należy potrzymać pływające w worku włożonym do akwarium z pół godzinki, a później wyłowić z worka i wpuścić (nie wlewać wody z worka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak mam wpuścić pierwszy raz samiczki do samca ( bojownika patrz agresywny bojownik od pani Izy) Mówiono mi że kotnik będzie najlepszy ale mam zbyt male akwarium 4,5 l. kwadratowe Tata mówił mi że najlepiej w tym wypadku bedzie wsadzic samiczki z torebką do jego akwarium i pozostawic na pół dnia a potem wypuścić Czy samiec nie zdechnie ze stresu bo zawsze był sam w tym małym akarium .....

Iza

Absolutnie nawet nie powinnas myslec o tym, zeby trzymac wiecej niz jedna rybke w 4,5-litrowym akwarium. W takim akwarium na dobra sprawe nie powinno sie trzymac zadnych rybek, jedynie rosliny y np. krewetki. Bojownik moze pobierac powietrze z powierzchni, przez co stalo sie popularne trzymanie ich w malych akwariach, ale trzeba myslec, ze czlowiek tez moze zyc w 13m2, ale czy bedzie mu dobrze? Postaraj sie najpierw o wieksze akwarium, jesli myslisz o trzymaniu samca z 2 lub 3 samiczkami okolo 60 L byloby doskonale. Popatrz moze ktos tanio odsprzedaje uzywane akwarium ;) napewno cos znajdziesz w sieci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akwarium 60l. jest zbyt duże będa tam tylko 3 rybki nie będe ich rozmnażać Wiem że bojownik potrzebuje jednak troche tej przestrzeni ale bez przesady ! 60l.?

Te 3 rybki, czy Ty bedziesz chciala czy nie i tak sie same beda rozmnazac :roll: Bojownik jest rybka stosunkowo latwa w rozmnazaniu. Majac samca i samiczki gwarantowane potomstwo. Pamietaj rowniez, ze majac samca i samiczki musiz im zapewnic schowki, rosliny, itp. Samiczki beda notorycznie atakowane przez samca, wiec 60 L jest akurat. Ja trzymam samca i 2 samiczki w 126 L !!! Spojrz na to z innej strony, jak kupujesz dom, to myslisz o tym, ze byc moze w przyszlosci beda dzieci, nie? :P Nie kupujesz 20 m2, tylko od razu starasz sie o dom, w ktorym beda minimun 2 pokoje .... Tak samo rybki, zapewnij im odpowiednie warunki, bo one nie moga Cie o to poprosic ;) , ale na pewno beda szczesliwsze w jak najlepszych warunkach. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomocy ! nie wiem co robic z bojownikiem napuchł mu przód ( na biało) koleżanka mówiła mi że to ten kanał przyz który oddychają i że było zbyt zimne powietrze ( tem. pokojowa niższa od tej w akwariu ) czy on zdechnie jak ja mam mu pomóc ? nikt mi nie chce odpowiedziec ratujcie moja rybkę ! wydam każde oszczędności żeby wyzdrowiała pomocy !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałam rady zrobić zdjęcia mojemu bojownikowi więc wstawiam takie z internetu kółkiem oznaczyłam miejsce gulki podobna jest do takiej jak na zdjęciu tylko jest większa i gładka warnuki w akwarium nie są najgorsze i nie najlepsze ma 4,5 l. akarium kwadratowe , grzałkę sztuczną roślinkę swój domek jest sam karmię go różnymi pokarmami kupiam mu 3 różne pokarmy w płatkach larwy ochotki i przyklejane tabletki nie je za dużo i za mało w sam raz larwy ochotki jadł raz w tygodniu góra dwa razy teraz odstawiłam je ponieważ koleżanka mówiła mi że mój bojownik może mieć przeziębiony "kanalik" którym oddychaja już nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...