Skocz do zawartości

[960l] Obsada z pielęgnic


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będę miał za niedługo akwarium 960l i zastanawiam się jakie ryby do niego wpuścić chciałbym pielęgnice pawiookie + zeberki ale nie wiem w jakich proporcjach i czy te 2 gatunki nie będą ze sobą walczyć tj. pielęgnice pawiookie zjadać zeberek... Jeżeli mogę trzymać te 2 gatunki razem proszę o podanie w jakiej ilości :)

Pozdrawiam i z góry dzięki za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie jest moje akwarium ja je tylko zakładam a będzie ono należeć do mojego Ojca... kupił już pielęgnice pawiookie na razie malutkie trzymam je w 70l akwa ( nie mam większego do czasu 960l tylko 450 ale tam już czkają zebry :shock: ) a tatuśkowi bardzo się podobają pawiookie i dla nich to akwarium buduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu do 960l kupił bym dużo paletek i neonków

czy ty wiesz co piszesz ??? :roll::shock::roll::shock::roll::shock:

zapełnienie 960 l akwa to było by tyle kasy ze az strach !!!

z jakieś 30 paletek !!! i neonki 100 sztuk =

30*120zł ( duze paletki) + 100*2 = 3800 ZŁ !! na same ryby :roll::roll:

a pozatym o paletkach trzeba duzo czytać i musza miec odpowiednie ph itd..

:)

jesli twoj tata i ty jestescie poczatkującymi akwarzystami to polecam jak najbardziej

pielęgnice pawiookie i zebry :) a co do ilości to niewiem ile :(

 

zle policzyłam :) sorki :) ale to i tak duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu do 960l kupił bym dużo paletek i neonków

czy ty wiesz co piszesz ??? :roll::shock::roll::shock::roll::shock:

zapełnienie 960 l akwa to było by tyle kasy ze az strach !!!

z jakieś 30 paletek !!! i neonki 100 sztuk =

30*120zł ( duze paletki) + 100*2 = 7400 ZŁ !! na same ryby :roll::roll:

a gdzie roslinki ?? podłoże ?? filtry ?? grzałki ?? :roll: szok ...

a pozatym o paletkach trzeba duzo czytać i musza miec odpowiednie ph itd..

:)

jesli twoj tata i ty jestescie poczatkującymi akwarzystami to polecam jak najbardziej

pielęgnice pawiookie i zebry :) a co do ilości to niewiem ile :(

mnie tam wychodzi 3800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy ja akwarystyką interesuje się od kiedy pamiętam :) z 11-12 lat będzie ale na razie miałem tylko skalary i inne ryby tata uparł się na pawiookie a że mam zebry na zbyciu (męczą mi skalary) to chciałem je dać do silniejszych ryb. Ale z tego co przeczytałem to mogę więc wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo ale to dopiero koło lutego :D mogę dać 450l zdjęcia ale to i tak dopiero jak będzie to 960l bo czeka je wymiana wody i po prosto nie ma sensu teraz glonu zdzierać jak za 2-3 tyg robie wymianę całej wody... jedyne czego mi będzie żal to tego, iż ostatni raz wymieniałem w czerwcu i mam taki fajny glonik na żwirku coś all'a mech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podmieniam co 2 tyg 25-30% na oko... po prostu robie to co w książkach generalnie... raz na 3 miechy ( nie chce mi się na prawdę wymieniać całej wody wolę podmienić, więc tylko to robię) a tylko naprawdę w ostateczności wymieniam całą wodę. Np. teraz dodaje ryby i rośliny ze 120l a inne idą do 960l bo już mam ich za dużo to wolę dać nową wodę przeczekać te parę dni, aż "dojrzeje" i mieć akwarium naprawdę czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...