Skocz do zawartości

Oswietlenie do nowej pokrywy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Musze kupic oswietlenie do mojego akwarium. Akwarium na ok. 61l i niestandardowe wymiary. Dlugosc pokrywy wynosi ok. 90 cm a szerokosc ok. 30 cm z tym ze 10 cm szerokosci to otwierana klapa.

Chcialbym aby na 1l wody przypadalo ok. 0.5-0.7w swiatla o barwie 6500k. Jutro albo pojutrze planuje isc do sklepu i kupic caly zestaw ale zupelnie nie wiem co kupic aby to dobrze zamontowac. Wiem ze trzeba kupic swietlowki, stateczniki, oprawki bryzgoszczelne, odblysniki. Co jeszcze potrzebuje ?

Prosze abyscie podali mi co mam kupic jak zamontowac itp. aby to wszystko zgodnie sie zgralo i dzialalo tak jak nalezy.

Dodam jeszcze tyle ze buduje wlasnie pokrywe i ukonczenie jej bez wymaganego oswietlenia jest niemozliwe.

Prosze o szybkie rady, i jesli sie w czyms pomylilem prosze mnie poprawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna 39W świetlówka Philips x65 (965/865) spełni twoje wymagania. Potrzebujesz statecznik elektroniczny 1x39W, 2 wciskane oprawki bryzgoszczelne z przewodem, 2 uchwyty metalowe na świetlówkę oraz przewód z włącznikiem i wtyczką. Odbłyśnika bym nie kupowała bo twoje akwarium jest dość niskie i ta jedna świetlówka da wystarczającą ilość światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo emiloos.

Mam jeszcze jedno pytanie tak poza tematem, do 61l akwarium o wymiarach ok 90 cm dlugosc 30 cm szerokosc i 22 cm wysokosc (wymiary przyblizone) bedzie pasowala grzalka z termoregulatorem o mocy 200w, moge taka kupic po bardzo okazyjnej cenie a w tej chwili niemam kasy zbytnio na nowa grzalke.

Dodam ze akwarium kupilem 2 dni temu i narazie mam tylko filtr, podloze, wode i w budowie pokrywe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...