Skocz do zawartości

Cryptokoryna karbowana(duża) czy ona trtuje?


Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś Cryptokoryna stanowiła u mnie 90% roślinności ale tylko ona rosła w oświetleniu 0.1w/L

2 miesiące temu po 5 latach przerwy znowu wystartowało akwarium, narazie ma sie w miare dobrze, ale w jednym ze sklepów usłyszałem że ta Cryptokoryna ma zły wpływ na inne rośliny, podobno zakwasza wode? czy to jakaś bujda czy jest w tym jakaś prawda? narazie mi wszystko rośnie ale krypto jednak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem w jakimś poradniku, że kryptokoryny "nie lubią się" z żabienicami. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło. Prawdopodobnie o wydzielane zw. chem. Co do moich własnych doświadczeń, to mam od dawna krytokoryny, natomiast żabienice wprowadziłem kilka miesięcy temu. Kryptokoryny mają się dobrze, ale żabienice faktycznie jakoś się nie rozwijają :( Więc coś w tym musi być ;)

edit

Z drugiej jednak strony inne rośliny, które mam w akwa obok kryptokoryn jakoś sobie radzą (nurzeniec i ponikło) :) Tylko te nieszczęsne Żabienice sobie nie radzą :(

Nastepnym razem edytuj ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jednak coś w tym jest,,, bo mi nigdy żabienise sie nie trzymały(ale wtedy miałem mało światła),,, a w tym akwa nie mam....a reszta z koro rośnie to chyba bedzie dobrze, bo myślałem że jak duży baniak i mało cryptokoryny to na efekty nielubienia trzeba bedzie czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę podawał nazwiska ale pochwalę się że mam kolegę który jest można powiedzieć profesorem w dziedzinie zbiorników holenderskich na skalę kraju i nietylko. Kiedyś spotkałem się z tym problemem w literaturze, i zapytałem go co on na to. Powiedział mi że problem tkwi w samym wspomaganiu roślin w czasie wzrostu. Ważne jest aby podawać roślinom rosnącym z kryptokorynami nawóz pod korzeń, stosować nawóz ogólny i z żelazem. Tak że same cryptokoryny nie mają wpływu na inne rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy truje,cos tam obiło mi sie o uszy,ale jakos nie jestem do tego przekonany,

mam kryptokoryne i sporo innych roslin i jak na razie nic sie nie dzieje,

 

_______________

 

Akwarium 112l

 

Obsada:

4 skalar żeglowiec

20 neon innesa

5 danio

2 molinezje

2 bocja wspaniał

2 kirysek panda

3 glonojady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi tu o mocno i rozlozyscie rozbudowany system korzeniowy. Kryptokoryny najczesciej taki wlasnie maja. Moga przez to "podkradac" z podloza zwiazki dla innych roslin. Sa to roslinki raczej szybko rosnace wiec potrzebuja duzo substancji odzywczych. Mam w akwarium krypcie i zabienice i jakos sie dogaduja :) Moze dlatego, ze rosna dalego od siebie. Inne rosliny w towarzystwie kryptokoryny tez rosna mi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...