Skocz do zawartości

Gdzie są moderatorzy?


Maja_dm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce się mądrować, bo jestem tu nowy, ale... od 3 lat udzielam się na innym forum o tematyce motoryzacyjnej, mam tam ponad 2 tys. postów i należę do grona VIP i z moich obserwacji i doświadczeń wynika, że jedyny sposób na pożadek na forum to tępienie "dzieci neostrady", nie znających praw funkcjonowania forum. Wiadomo, każdy chce dostać konkretną informacją na swój problem i często z tego wszystkiego nie zwraca uwagi na posty napisane dzień, tydzień, dwa czy wcześniej, a wystarczy poszperać, ale nie to jest chyba największym problemem.

 

Za największy uważam - i tu trochę wina moderatorów - dopuszczenie do takiej sytuacji, że na post kilku zdaniowy ktoś daje odpowiedź 2-3 wyrazową, bez najmniejszego poparcia swoich argumentów a nawet nie czytania całego postu swojego poprzednika i odpisywanie zupełnie nie na temat. Chodzi mi np. o słowa typu: "tak, on ma rację", "popieram", "a ile", "a skąd", "a gdzie kupić", "nie zwracaj na to uwagi"... U nas też był taki problem, że przykładowo 10 userów w temacie o nowym samochodzie pisało: "fajny", "podoba mi się", "a ile to będzie kosztowało" itd.

 

Rozumiem moderatorów, że mają swoje życie i swoje sprawy (sam się nie zgodziłem na bycie moderatorem, bo nie mam na to czasu), ale jak już zaglądacie to bez zastanawiania kasujcie nawet całe tematy w których wymiana poglądów wygląda jak rozmowa na gg, bo chyba nie tak powinny wyglądać fora i nie chodzi o to, żeby naboijać sobie posty... I przyznam, że na Waszym i tak nie jest jeszcze źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, u nas takiego problemu nie było, aktywnych użytkowników było około 1000, a kolejnych 2000 zarejestrowanych (więc nawet jak odpadła połowa to miał się kto udzielać). Jednak chłopaki się zaparli, najpierw utworzyli strefę VIP, do której to zaprosili wyróżniających się użytkowników, a której celem było zorganizowanie grupy chętnych do współpracy, a co najważniejsze aktywnych user'ów. Z resztą zaczeli robić porządki. To zachęciło innych, którzy też chcieli mieć tam dostęp, do poprawy swojego zachowania i poważniejszego podchodzenia do sprawy. Machina sama się nakręciła i działa do dzisiaj.

 

Powiem tak, zaczynam sie bawić w akwarystykę i wasze forum przypasowało mi tym, że było dużo chętnych do pomocy (np. danielek001) i to mnie zachęciło do pozostania tutaj. Zwiedzałem też inne fora, większe, mniejsze ale jakoś nie mam ochoty tam się rejestrować. Na tyg. pracuje, wiec na forum mogę zaglądać tylko wieczorami, co drugi weekend mam szkołe, ale skoro już jestem użytkownikiem tego forum to mam zamiar się tutaj udzielać. Zacznijcie może od największych spamerów, a dobrzy użytkownicy, którzy chcą coś wnieść (i coś zyskać jednocześnie) sami pozostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama jestem dzieckiem i jednak raczej zahcowuję się jak człowiek. Dość normalny człowiek.

A tych spamerów to racja, przydałoby się powyrzucać.

 

Pamiętam to starde, dobre, małe forum gdzie była kulturka i kilkudziesięciu użytkowników... :)

Żadnego spamu itp. Każdy się udzielał i wogóle było fjnie :D

 

A nawet jeśli nie będzie tych niekatywnych itp, to będzie dużo chętnych użytkowników do udzielania się na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fakt - wszyscy udzielamy sie po rowno. A to, ze ja lubie sie czasem rozpisac :P to juz inna kwestia :D Nikt nie jest w stanie zrozumiec ile robia moderatorzy dlatego, ze tego poprostu nie widac. Nikt nie podpisuje sie pod tematem:"Wlasnie usunolem posta" itp Wyluzujcie :) Za niektorymi uzytkownikami poprostu nie idzie nadążyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam wrażanie,że jak moderatorów więcej to większy bałagan.Tęsknie za tym forum gdy się tu rejestrowałam. Teraz to tu więcej ograniczeń i zkazów niż ma wojsko w koszarach.Wiadomo,że zasady muszą obowiązywać wszędzie i wszystkich tylko,że bez przesady. Z doświadczenia wiem,że jak rządzących dużo to i bałagan ogromny bo jeden chce być mądrzejszy od drugiego.Skoro nie można zadawać pytań to po co to forum.Pewnie,że mogę sobie poszukać odpowiedzi,tyle tylko,że każdy swoje przypadki rozpatruje indywidualnie i każdy przypadek jest inny.Niestety ale mam wrażenie,że to jeden z ostatnich moich postów na tym forum, może kiedyś wrócę, a narazie Cześć miło było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie jak nie zrobisz to zle... Ciekawe czy ktos by znalazl cokolwiek na forum, gdybysmy nie wkroczyli do akcji. W 1 temacie po 6 stron rozmow w stylu -Jak tam twoje ryby? - dobrze a twoje? - dobrze :) - to sie ciesze :) itd itp A trzeba bylo taki syf zostawic - wtedy zamiast z forum wszyscy korzystaliby z google..

I przy okazji. Kazdy z nas ma przydzielone dzialy w ktore sie sobie nie wtracamy wiec miedzy nami modami panuje spokoj i porzadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mog powiedziec z czystym sumieniem ze odpuściłem bo mam tyle spraw na głwie w związku z moim nowym zbiornikiem ze nie mam czasu na tłumaczenie zeczy oczywistych jak skonczę to się pochwalę hehe pozdrawiam Modów tak niedocenianych i olewanych Robicie swietną robotę ale jak tak oglądam nowe tematy do widzę wszystko to samo co 3 tygodnie temu widzę dzieci neostrady żądzą . pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat baardzo łatwe. Jeden WIEEEELKI śmietnik.

Zgadłam? :D

 

I zauważyłam że z dnia na dzień robi się coraz większy syf. Jak narazie to powstrzmuję się do czytania, a jak widzę taki syf to "oznacz fora jako przeczytane" i git... Czasem wcisnę posta. Kiedyś pisanie sprawiało mi przyjemnosć... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ale przestało to być frajdą kiedy odpowiedziałem setny raz na to samo pytanie ŻAL ale co zrobić teraz kiedy zaglądam na 200 aktywnych tematów czytam 2 bo reszta była i to nie raz a 200 razy i to nie tylko wina tych co zadają pytania ale też tych co zaczynają się zagłębiać w temat a wiedzą że był zamiast napisać krótko TO BYŁO OPCJA SZUKAJ NIE GRYZIE Takie tematy same by znikły bo nikt nie będzie zadawał pytania skoro wie ze nie dostanie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

shadow zgadzam sie z tobą :)

wiecie co na tym forum jest tylko 1 najgorsze

dziecko neostrady ...nie chce mówić kto ale on mnie wkurza

strasznie...i niektorzy usprawiedliwiają tego kogos tym ze jest mały :evil::roll:

jest kilka - kilkanascie osób ktorzy piszą głupoty itp.. no i do tego bledy ort... :roll:

MI TEZ BRAKUJE POPRZEDNIEGO FORUM WTEDY BYŁO MNIEJ DZIECIAKÓW NEOSTRADY :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...