Skocz do zawartości

Ciąża Gurami dwuplamistej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam pytanie bo jestem ciemny w tym temacie mam 2 gurami które dostałem jako prezent wpuściłem je do akwarium i tak sobie żyły dziś zauważyłem coś co mnie zdziwiło mianowicie jedna z 2 gurami nie pływa stoi w bezruchu jena ma kolorek taki jakby niebieskawy 2 złoty jedna większa troszkę druga mniejsza i większa ta niebieskawa jest większa i zachowuje sie dziwnie jest wciąż blisko lustra wody ślęczy w bezruchu i za głowa strasznie ją wypchało nie wiem nie znam sie może jest kotna może mi ktoś pomoże bo bladego pojęcia nie mam co jej jest parametry ok woda 27-28 stopni napowietrzana deszczownia azot w normie ph też nie wiem co jej jest pomóżcie nie ma plam jak na ospe jest wypchana i ospała nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok i co z tą ikrą i samiczką kiedy ona złoży ikrę bo jak narazie o stoi w bezruchu ma drugą gurami ale nie wiem czy to samiec czy jak mam małe pojecie a pytam bo wole byc przygotowany na młode gurami narazie rybka pływa w ogólnym akwarium kotnika jeszcze nie mam bo nawet nie sądziłem że to tak szybko nastąpi czytam jak to z tymi rybkami bywa ale nic nie pisze na temat jak rozróżnic samca od samicy i kiedy składa ikrę i gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

musi być samiec (długa płetwa grzbietowa ostro zakończona ) masz samice to łatwo można sobie porównać

aby było tarło wymiana wody na świeżą 50% temperatura do 30 stopni mały ruch wody dobre aby były rośliny pływające brak innych ryb w akwa (zmasakruje je samiec po tarle ) samice odławiasz to tak obrazkowo dużo zachodu ale możesz spróbować

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...