Jump to content
Sign in to follow this  
mrowa

216l obsada, gurami, zbrojniki

Recommended Posts

witam!

aktualnie posiadam:

-3 gurami dwuplame

-pare zbrojnikow niebieskich

-2 takie czerwone ryby (maja juz ze 3 lata, 5cm dlugosci, nigdy nie moge zapamietac nazwy, dam foty do identyfikacji jak coś)

 

zbrojniki szybko sie mnożą, z 5 wylęgów juz bylo. Mam ich z 70 sztuk bo nie odlawialem ikry tylko juz wyklute i wyrośnięte. Ostatnio je odlowilem do starego akwa 50l.

 

A teraz do rzeczy:

planuje restart zbiornika. Te gurami troche mi przeszkadzaja, chce dać same małe rybki zeby nie niszczyly mojej piaskowej ścieżki i ogólnie chce optycznie powiekszyc akwa. Czy mogłbym dać 3 sztuki gurami do tych 50l na stałe? Musze się przyznać że kiedyś bylo ono raczej przerybione - wszystkie wymienione ryby w nim żyły, ale para zbrojnikow byla wtedy mala. Czy na czas restartu mogę jeszcze raz wszystkie rybki wpuścić do tej 50tki?

 

Po restarcie odrazu zbrojniki spróbuje wymienić na neonki w jakimś zoologiku. I oczywiście odezwę się w sprawie dalszej obsady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli uda ci się zachować jak najwięcej wody z dojrzałego akwarium to nie będziesz musiał czekać raczej te 3 tygodnie ale na pewno nie mniej niż tydzień. Wątpię czy tyle ryb w 50l wytrzyma.

 

Co do górami na stałe w 50l to odpada.

Górami potrzebuje więcej miejsca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×