Skocz do zawartości

Czy ktoś może rozpoznać czy to samiec czy samiczka?


autobejto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłam ostatnio dwa barwniaki czerwonobrzuche pan w sklepie powiedziałże to parka ale one strasznie się atakują więc poszłam i dokupiłam trzeciego z nadzieją że może utworzy się jakaś para ale jeden z nich cały czas pozostałe atakuje zrobiłam zdjęcia może ktoś mi pomoże i powie czy to same samce czy odwrotnie?Fotki może nie są za bardzo wyrazne ale ciężko im zrobić zdjęcie.

post-5393-13685159481659_thumb.jpg

post-5393-13685159481954_thumb.jpg

post-5393-13685159482395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Płetwa grzbietowa ma srebrnozłocisty, błyszczący pas, u samicy zanikający przed brzegiem płetwy lub przerywany. Na końcu płetwy grzbietowej i płetwie ogonowej samca występują ciemne, jasnoobrzeżone plamy. Samice są intensywniej ubarwione, samce są większe i smuklejsze. "

 

Masz tu cytat z SA.

Zdjęcia są nie wyraźne i nie da się tego sprawdzić, może tobie się uda patrząc na rybki na żywo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po płetwach można rozpoznać w 100% tylko czyste ryby a nie piątą wodę po kisielu .... Smukła sylwetka i długość ciała to 100% wyznaczniki płci .Kiedyś rozmnażałem na potęgę barwniaki tak szmaragdowe jak i czerwonobrzuche .Wzory na płetwach były i nie były . Nie mówię ze mam w 100% rację ale ...... Moim zdaniem jest jak napisałem . Mogę się mylić oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...