Skocz do zawartości

neonki innesa


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium stoi na ławie przy scianie jakies 50 cm od okna...

a zapalam swiatło zazwyczaj tak koło 19:00...

Ale wczoraj zapalilem je o 14:00....

 

a i czasami jak zapalam o 19:00 to wszystkie neonki inessa tracą niebieski pasek i po chwili znowu go maja czemu tka sie dzieje??:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba związane ze zmianą oświetlenia w akwarium. W nieoświetlonym akwa rybki są bledsze pomijając oczywiście te które są przyzwyczajone do ciemności.

 

Ja mam dokładnie ten sam "problem". Przeważnie włanczam rybkom światło ok 20. No chyba że jest bardzo ciemno to włanczam wcześniej.

 

Nie potrafię tego dokładnie wyjaśnić ale według mnie jeśli rybki mają ciemno, to niektóre są w takim jakimś letargu - jakby spały. Kiedy hodowałem skalary było to bardzo dobrze widać. Jak zapalałem świadło wszystkie opadały na dno i dopiero po chwili się "budziły". Znikały im także barwy a po chwili znowu się pojawiały.

 

Teraz u moich razbor klinowych jest podobnie. Jak włączę światło to niektóre z nich są bezbarwne, dopiero po chwili pojawia się ten charakterystyczny klin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to jest zupełnie naturalne neonki jak śpią to wygaszają swoje kolorki żeby między innymi nie byc tak widoczną dla drapieżnika bez obaw po zapaleniu światła (po dłuższej chwili) kolorki wracają. jednak neonek to ryba żerująca w dzień i ja staram się nie zapalac światła po godz 22 żeby ich nie rozbudzac zato do godz22 mam je włączone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...