Skocz do zawartości

Nowy pomysł -obsada


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie mam pomysłu co w dużym umieścić...i trochę mi to pewnie jeszcze zajmie...chciałam Was zapytać co sądzicie o takim rozwiązaniu...

Z 6-8 microrasbora galaxy w akwa o wymiarach 50/30/30

Ewentualnie czy coś jeszcze mogłabym tam dorzucić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mam pomysłu co w dużym umieścić...i trochę mi to pewnie jeszcze zajmie...chciałam Was zapytać co sądzicie o takim rozwiązaniu...

Z 6-8 microrasbora galaxy w akwa o wymiarach 50/30/30

Ewentualnie czy coś jeszcze mogłabym tam dorzucić?

Pozdrawiam

 

Proponuję do tego 4 otoski lub 2 ampularie lub 6 kirysków pigmeja.Zależy czy wolisz kiryski,otoski czy ślimaczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampularie w tak małym akwarium się nie sprawdzą. One praktycznie cały czas jedzą i wydalają więc lepiej je trzymać w większym akwarium w wydajną filtracją. Ostatnio na innym forum ktoś przypomniał o rybach karpieńcowatych, proporczykowcach i szczupieńczykach do mniejszych zbiorników. Może coś z nich wpadnie Ci w oko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium

 

Nie musi być duże, 10 litrów starczy dla średniego ślimaka. W akwarium mogą być rośliny, nie będą zjedzone ten ślimak żywi się tylko martwymi liśćmi. Ampularia może żyć z rybkami oprócz bocji i kolcobrzuchów, których głównych pokarmem są właśnie ślimaki. Akwarium musi być przykryte, ponieważ ampularie lubią "wędrować" i mogą bez problemu wychodzić z akwarium. Między lustrem wody, a przykryciem należy zrobić odstęp min. 4-5 cm, aby ślimaki mogły oddychać, ponieważ oddychają powietrzem atmosferycznym.

-jednak 10l to chyba nie dużo ;) także w tym akwarium mogą być ok.2-3.W moim akwarium czyszczą-ale nie brudzą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...