Skocz do zawartości

Filtr Aguael Fan-1 plus a gąbka


zuzlid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następne pytanie na mojej życiowej ścieżce akwarystycznej :).

 

Mam zbiornik 60x30x35 i w nim filtr Aguael Fan-1 plus.

Doradzono mi w na giełdzie w Łodzi abym nie wkładała filtra z tym plastikowym pojemniczkiem z malutkim wkładem gąbkowym tylko żebym dokupiła taką wielllką gąbką filtracyjną i tak włożyła sprzęt do akwarium.

Czy doradzono mi dobrze? Zakupiłam taką gąbkę i jestem zwarta i gotowa... ale jako ze "przejechałam" się już na różnych poradach z wyjątkiem tych uzyskanym na Forum wolę zapoznać się z Waszym zdaniem.

Jeśli z kolei miałabym używać zestawu sklepowego z tym plastikowym pojemnikiem to czy wystarczy tam ten malutki wkład gąbkowy czy powinno się "ładować" tam jeszcze jakieś dodatkowe wkłady filtracyjne?

Bardzo proszę o poradę - będę po południu podmieniać wodę i mogłabym zadziałać w odpowiedni sposób. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś używałem tego filtra to do połowy( od dna ) wsypałem ceramikę a na wierzch kawałek gąbki,efektem była krystaliczna woda ale filtr myłem co 5dni ( akwa 112l ),coś za coś,dlatego teraz jestem posiadaczem kubełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filtr w akwarium 60L, zamiast gąbki z wielkimi oczkami (taka jaka była w zestawie) stosuje watę perlonową, która pięknie zatrzymuje "syf", jednak jest jedno "ale"....moim zdaniem filtr jest kiepski, woda nie była idealna. Musiałam dokupić kaskadę (chińską, ale sprawuje się super ;) ) i dopiero przy jej pomocy mogłam się cieszyć super przejrzystą wodą ;)

 

Jednak wracając do tematu...polecam watę perlonową (koszt kilka zł, a starcza na długo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...