Jump to content

Awaria filtra i mętna woda


Recommended Posts

Witam serdecznie. Wczoraj po półrocznej bezproblemowej pracy mój kubełek odmówił posłuszeństwa, byłem zmuszony szybko zakupić coś nowego, a że w mieście u mnie wybór marny to rozsądny zakup padł na Tetratec EX700.

 

Niestety nowy filtr musiał od razu pracować bez możliwości współpracy z poprzednim. Przygotowałem go według instrukcji i wsadziłem z poprzedniego kubła włókninę bo reszta mediów nie pasuje, więc jest tak nowa ceramika+gąbka, nowe biobale, nowa gąbka, stara włóknina+nowa gąbka+jakaś wata coś od producenta.

 

Zdawałem sobie sprawę, że szybko bakterie się nie zadomowią w filtrze, obecnie wodą zrobiła się trochę mętna i ryby zaczęły się chować.

 

Czym spowodowana jest mętność wody i czy to nie zagraża obsadzie?

Link to comment
Share on other sites

Nie pasuje w takim sensie, że ceramika była już zdecydowanie stara natomiast gąbki wielkością nie pasują. Poprzednio miałem kubeł Aqua Szut Silent 2 a teraz tego Ex'a gdzie wkłady są co najmniej dwa razy większe. Stare wkłady i tak są już przepłukane i wysuszone od wczoraj więc z nimi nie pokombinuje już.

 

Rozumiem, że na mętną wodę ma wpływ nowy prawie bezbakteryjny filtr ale chciałbym pojąć dlaczego tak się dzieje i czy nie ma to ujemnego wpływu na obsadę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...