Skocz do zawartości

Co dodać żeby roślinki ładnie rosły?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam szukam i znaleźć nie mogę. Co zrobić żeby roślinki ładnie rosły? Może mozna dodać coś domowym sposobem? Słyszałem że sypanie soli dużo daje. Czy zwykłą trawka może rozrosnąc się po akwarium. Prosze o mały FAQ dla początkującego

:geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do soli to ja tylko wyczytałem że niektórym roślinom może szkodzić.

Daj taki nawóz w płynie, kupiłem ostatnio na allegro. ZERO CHEMII!!

jeśli nie masz odpowiedniego oświetlenia tzn 0,5W na litr wody nie radze Ci nic wlewać bo tylko glony będą Ci rosły dobrze (odczułem to na własnej skórze)

napisz coś więcej o akwa bo tak na ślepo nikt Ci nie pomoże(litraż, obsada, podłoże, filtracja, oświetlenie!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 litrów, akwarium jest schowane w starym radio co daje fantastyczny wygląd, Dwa razy gupik, mieczyk (w zoologicznym mi powiedział że to jest odmiana mieczyka) jest żółty, kamienie jakieś, mam po starym akwarium, Filtr zwykły do 50litrów, Świetlówka mała. Co mogę zrobić żeby jeszcze upiększyć?

 

 

Raportuj ten post

 

Oto zdjęcie:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a żeby nie było tej płytki z przodu to jak telewizor :D

 

Gurami dwuplamisty, gurami dwuplamy (Trichogaster trichopterus) – słodkowodna ryba z rodziny guramiowatych. Często hodowana jako ryba akwariowa.

Charakterystyczne dwie ciemne plamy na każdym boku ciała - jedna w połowie długości, druga na trzonie ogonowym. Istnieją także odmiany barwne, u których zamiast okrągłych plam na bokach ciała znajdują się większe, ciemne plamy o nieregularnym kształcie (gurami marmurkowy), odmiany o jednolitym, złocistym ubarwieniu (złoty gurami - u formy podstawowej barwa ciała jest jasnoszara z rysunkiem ciemniejszych, niewyraźnych pręg, czasem lekko błękitna)oraz formy pośrednie. Płetwy brzuszne długie i nitkowate, podobnie jak u wielu innych spokrewnionych gatunków.

 

 

Było by miło gdybyś strzelił fotkę z przodu. Tak naprzeciw. :>

 

A tak wogóle to podziwiam :D

Zrobimy z tego coś porządnego. A raczej bardziej doświadczeni pomogą, bo ja mało wiem i piszę tylko bezwartościowe zawalające forum posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy z tego coś porządnego. A raczej bardziej doświadczeni pomogą, bo ja mało wiem i piszę tylko bezwartościowe zawalające forum posty.

 

ej no ale jesteś samokrytyczna :(

mi twoje rady i krytyki często pomagały :)

nie jestes taka zła jak ci się zdaje :)

a co do foty to dołączam się :)

zrob taką zeby było widac rybki

i całe akwa naprzeciw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za chęć pomocy i miłe słowa :D oczywiście zrobię i wstawie

hej !!! a gdzie jest napisane że tu są wszyscy panowie ??? :evil::evil::evil::evil::evil:

choćby po niku PATRYCJA mógłbyś sie domyślić :evil: albo po moim jest ta shaniqa a nie ten shaniqa ...

odmiany !! heh pozdro ..:) czekam na foty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś dodać coś majestatycznego np. Gurami

przepraszam, ale gurami do 15L? Jak dla mnie w tym zbiorniku nie powinno być rybek. 15L to na prawdę baaardzo mało. Lepiej zrób z niego krewetkarium (takie akwarium, w którym hoduje się krewetki). Zamiast żwirku, ładny biały kwarcowy piasek, kilka korzonków i kamieni a do nich przymocowany mech jawajski.I czarne tło. W tak małym akwarium ciężko jest hodować ładne roślinki, gdyż nawet zwykła świetlówka daje ogromne ilości światła przy tak małym litrażu. Więc o glony nie trudno. Poza tym ciężko było by dozować mikro i makro składniki, bo przy tak małej pojemności, trzeba by było dodawać ich dosłownie szczyptę ;)

A skoro jesteś amatorem to czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj.

A sam pomysł na akwarium ciekawy, chociaż jak napisała Patrycja bez tej przedniej listwy wyglądałby ciekawiej- jak telewizor, no i można by było dać większy zbiornik.

 

Powodzenia w nowym hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie da się zrobić z tego telewizora bo to radio. To tak jakbyście z malucha chcieli zrobić porshe... A co do rybek, no to coś kosztem czegoś. Szkło jest na wymiar, więc niestety nic większego nie wsadzę... A rybki, widać po zachowaniu że raczej jest im dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za chęć pomocy i miłe słowa :D oczywiście zrobię i wstawie

hej !!! a gdzie jest napisane że tu są wszyscy panowie ??? :evil::evil::evil::evil::evil:

choćby po niku PATRYCJA mógłbyś sie domyślić :evil: albo po moim jest ta shaniqa a nie ten shaniqa ...

odmiany !! heh pozdro ..:) czekam na foty :)

właśnie a gdzie panie ?

 

Ciekawe akwa lecz trochę małe polecam krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...