Skocz do zawartości

Do 80l jeszcze kaskada czy jednak mały kubełek ?


azoh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W trakcie tworzenia jest akwarium 80l - 68x33x36 cm

 

moje pytanko czy w takim akwarium kaskada to już nie jest za mało ?

 

Aqua El FZN-2 - wydajność 800l/h - we wnętrzu znajduje się 2x biogąbka ale ma wymienny koszyk do którego można zmieścić tylko 1 gąbkę i około 7-8 kulek ceramicznych czy taka mała ilość to jest wogóle sens ?

 

Drugą opcją to kubełek - np Minikani 80/120 lub Eheim 2211/2213 - czy według was kaskada do 80l to za mało i kubełek konieczny ?

 

Zamocować kubełek będę miał mały problem z instalacją ale ponieważ akwarium jest we wnęce i trzeba będzie ciąć tył szafki i półki - ps. jakiej średnicy są rurki w tych kubełkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis z alle...

"AquaEl FZN-3

FILTR ZEWNĘTRZNY FZN-3

- łatwa instalacja filtra w akwarium

- nieskomplikowana obsługa

- prosta konstrukcja

- napowietrza wodę podczas przepływu

- zapewnia maksymalną ochronę przed zanieczyszczeniami

Dane techniczne:

Max. pojemność akwarium: 300l

Max. przepływ: 1200l/h

Pobór mocy: 10W"

 

do Twojego akwarium jest wystarczające, ale zaletą kubełka jest większa powierzchnia filtrująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatecznie udało mi się zakupić kubełek - Eheim proffesional 2224 w bardzo korzystnej cenie, 140zł

 

obawiałem się, że do akwarium 80l jest za mocny ale obserwując ruch wody chyba jest wporządku

 

Wydajność filtra wynosi 700 litrów na godzinę.

Pojemność filtra - 3 litry.

Pobór mocy - 8 Watt

 

 

I jeszcze pytanie czy powinienem wylot podłączyć jako deszczownie czy jako rura zakończona kielichem.

 

Nie mogę podłączyć tego razem w zestawie nie było trójnika a może deszczownia + kielich to najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...