Skocz do zawartości

Molinezja czy Gupik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką wątpliwość. Mam molinezje pomarańczowe parka i gupiki parka. Zachodzę w głowę czy to jest możliwe, że samica gupika urodziła molinezję. Młoda gupiczka jest pomarańczowa ma takie samo oko jak samiec molinezji (samiec molinezji ma jedno czarne drugie białe, je zupełnie jak molinezje. Czy takie coś jest możliwe a może to krzyżówka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może molinezja urodziła, ale znowu jest w ciąży. Młode gupiki i molinezje bardzo łatwo jest rozróżnić. Molinezje są większe i z reguły od razu ubarwione (nie dotyczy odmian białych).

No tak wiem że łatwo tylko zachodze w głowe jak gupik mógł urodzić molinezje a może to podobizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

powiem tak, kazdy kto ma wieksze pojecie o biologii a dokladnie o genetyce to wie, ze takie zdarzenia moga wystepowac bardzo czesto. Byc moze w przeszosci samica gupika miala matke pomaranczowa, lub ojca ktory posiadal genotypy kolory pomaranczowego, przez jedno pokolenie byl to gen recesywny i dopiero w kolejnym gatunku gdy samila spotkala sie z samcem u ktorego gen koloru pomaranczowego byl dominujacym mlode wyszly pomaranczowe :)

Postaralem sie to wytlumaczyc najlatwiej jak potrafilem :)

tutaj wazna rzecza sa geny i DNA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...