Skocz do zawartości

Co to za ustrojstwo? Jakaś przywra?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Walczyłem długo z ospą rybią - stosowałem Sera Costapur, podnosiłem temparaturę itp. W końcu przełowiłem rybki z akwarium ogólnego do kwarantannowego a akwarium główne pozostawiłem bez ryb, żeby kulorzęsek i ewentualne inne pasożyty zginęły z braku żywiciela. Dziś - po 4 dniach od wyłowienia ryb - zauważyłem na szybie dziwne stworzenie. Postaram się jak najdokładniej opisać: długość ok 2mm, szerokość ok 0,5mm. Środek ciała pogrubiony, zwężający się przy końcach. Kolor biało-przeźroczysty. Stwór pełzł po szybie dość szybko - ok 1cm pokonywał w ciągu 5 sekund. Czy to jakaś przywra? Wyłowione ryby są apatyczne, słabo przyjmują pokarm, wychudzone, kał jest ciągnący, długi, przeźroczysty. Czytałem o tych przywrach i jeśli to one dopadły moje rybki to chyba dalej pasożytują w skrzelach i na skórze. Co radzicie robić? Czy ktoś miał podobny przypadek? Preparaty typu FMC Zoolek pomogą? Z góry dzięki za jakąkolowiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką dostrzegłem jeszcze inne robaki - długie na ok. 5mm ale cieniutkie jak włos. Dość dużo ich pełza po szybie. Zanim je zobaczyłem to myślałem, że poprzedni robak to wypławek ale teraz to już sam nie wiem. Czy to jakieś nicienie? Jedno i drugie? Ta "inwazja" robali powoli zaczyna mnie załamywać :( Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz wynika że ryby mają wiciowce.Dodaj do obydwu akwariów Sera baktopur direct albo sera bakto tabs.Do akwa bez ryb dodaj większą dawkę i musisz czekać.Rybkom zmień też karmę żeby miała dużo substancji balastowych.Powodzenia w kuracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...