Skocz do zawartości

Akwarium od nowa, totalny restart.


bigkris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie mam 200 litrow i przy nim pozostane, ale z racji tego ze mam ogromny syf czas zrobic restart. poki co mam w nim neonki, kiryski, bojownika (wiem ze nie pasuje), 2 otoski. roslin nie licze bo sa pozarte przez liczne slimaki i ida w kosz. planuje zrobic obsade na tych samych rybkach z tym ze totalnie od poczatku. mialem gdzies strone z obsada ale nie moge znalezc. pytanie co do filtrow. co bedzie lepsze, sump czy filtr kubelkowy? co do sumpa, musze robic nowa szafke wiec mam wolne akwarium 90litrow ktore nie nadaje sie do pokazywania, w sumie do uruchomienia sumpa potrzeba mi pompki, orurowania i wkladow. w sumie z kubelkiem prosciej jest. koszty pewnie beda porownywalne albo na korzysc kubla. chociaz koszty sa sprawa drugorzedna. pytanie czy przy 200 litrach i neonkach oplaca sie robic sumpa? niby wygoda, oraz grzalka i wszystko mi zniknie z akwarium, jak dla mnie to bardzo duzy plus jest. bojownik pojdzie wtedy do 30 litrowego akwaria urzadzonego tylko dla niego i ewentualnych samiczek. co moge dokupic pozniej do obsady wtym akwarium? kiryskow mam dwa rodzaje i wiem ze bede sie jednego z nich musial pozbyc. jaki jest najprostszy sposob na pozbycie sie glonow i slimakow? glony zaatakowaly juz wszystko prawie, jasno zielone sa. co do slimakow to male i brazowe. ciezko mi teraz cos wiecej powiedziec. przepraszam za moje pisanie, ale ja nie uzywam polskich znakow diakrytycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...